Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Без музики, відео та листування
Середа, 24 травня 2017, 15:49
Майже 10 днів тому президент увів в дію рішення про заборону російських сайтів для українців. Думки людей розділилися - від обурення до радості, дехто жалкує за популярними сервісами і вже знайшов шляхи як обійти заборону, а інші ж просто перестали в них заходити.
Найпопулярніші російські сервіси «Однокласники», «Мейл ру», «Вконтакті» знедавна під замком для українців. Останній ж відвідує близько 16 мільйонів користувачів щомісяця. Василь, у соціальній мережі «Вконтакті» зареєстрований 3 роки, хлопець каже мережа досить компактна, та зручна для спілкування. На те що її офіційно заборонили, реагує негативно.
Василь - чернівчанин: «Негативно, тому що я вважаю що цей сервіс до політики нічого немає. Він просто був для спілкування».
А Христина у мережі «Вконтакті» зареєстрована 8 років ,в однокласниках - 7.
Христина - чернівчанка: «Краще щоб щось інше зробили для країни, а ніж заблокували. Соціальна мережа не вихід з того, вона не зупинить війну я думаю».
В Інтернеті є безліч програм, як для персональних комп’ютерів, так і для мобільних гаджетів, які дозволяють обійти заборону. Одну з них, нам демонструють.
Але знайшлись і ті котрі позитивно сприйняли новину про заборону. Ярина «Вконтакті» зареєструвалась три роки тому, одразу після вступу у вуз, дівчина каже була необхідність у спілкуванні з однокурсниками.
Ярина - чернівчанка: «Ставлення дуже позитивне , тому що я вважаю що це є 5 колона контакти. Я видаляю свою сторінку, я її вже видалила , і я щаслива для мене це як очищення».
Після того як указ президента про заборону сервісів набув чинності, інтернет - провайдери почали обмежувати доступ до соціальних мереж. Директор компанії «Лангейт» Мирослав Ніколайчук  розповідає, одразу до офісу надходило безліч дзвінків із запитаннями від користувачів. За словами пана Мирослава здійснити повне блокування не так вже просто.
Мирослав Ніколайчук - директор компанії «Лангейт» : «Зробити повне блокування на сьогоднішній день дуже важко, практично це виконати не можливо. Тому що мережа це не є просто кабель який йде від України до Росії , і який просто взяли і перерізали аби його заблокували. Тобто ми розуміємо що Інтернет - це всесвітня павутина , і є дуже багато браузерів які підтримають різні способи, можливості зв’язку , тому повного блокування досягнути, на жаль, не вдасться».
Про те, що обійти заборону можливо не заперечує, і директор «Лангейт». Проте каже тут вже головне свідомість громадянина.
Мирослав Ніколайчук - директор компанії «Лангейт» : «На мій погляд це не є боротьба з свободою слова, це загроза безпеки. Тому що кожна людина повинна усвідомлювати, що ці сервіси знаходяться під контролем ФСБ. Це чітко і ясно, принаймні всі це знають , тим не менше всі розміщують свої фотографії , свою контакту інформацію».
До кінця травня інтернет-провайдери мають час щоб заблокувати заборонені сайти. А вже з 1 червня за не виконання цього ,передбачений  штраф - 1700 гривень.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< травня 2017 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 25 26 27 28
29 30 31        

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 470 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.