Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
«Ми живемо у час можливостей ,а студенти - майбутнє нашої країни ,які є безпосередніми учасниками її розвитку»
Понеділок, 29 травня 2017, 16:29
Це одна з ключових фраз заступника Міністра освіти і науки України - Романа Герби під час зустрічі з молоддю у Чернівецькому університеті.
У рамках робочої поїздки по вищим навчальним закладам  Західної України, заст. Міністр освіти і науки України - Роман Герба .завітав і до Чернівецького національного університету. Аби дізнатись про проблеми вищої освіти студентського середовища. Зустріч відбулась в Червоній залі ЧНУ, у форматі питання-відповідь. Спершу  з чого розпочав свою вступну промову Міністр, це нагадав студентам, що саме вони є рушійною силою розвитку вищих навчальних закладів. Мовляв, головне мати бажання, студентські роки - це час  коли можна поставити перед собою ціль, і до неї рухатись.
Роман Герба - заступник Міністра освіти і науки України: «Студент - це не тільки отримання стипендії, чи соціальних пільг від держави. Ні , це можливість, це розвиток.  І тут Міністерство освіти і науки повністю на вашій стороні».
Проте студентів цікавили якраз питання соціальної підтримки та степиндіальної реформи. На їхню думку, рейтинг по яким зараховують стипендії, не є рівним по різним спеціальностям.
«Ми стикнулися з такою проблемою , група до прикладу 8 чоловік, і в кожної з цих груп є 5.0 середній бал , і половина з цієї групи з балом 5.0 не отримує стипендії. І знову ж таки друга сторона медалі , коли є групи не дуже успішні , тобто електрофізики, інженерна діяльність, і в них середній бал 3,7 - 3,9 і ці ж студенти отримують стипендію. Чи будуть якісь кроки від Міністерства щоб скоригувати, та урівняти шанси для всіх цих студентів? »
У відповіді заступник міністра зауважив, що на окремі спеціальності, особливо технічні, математичні попит падає, тому майбутніх студентів потрібно заохочувати.
Роман Герба - заступник Міністра освіти і науки України: «Ну у нас трошки забагато зараз юристів, економістів, ви це всі знаєте. Нам треба заохочувати фізиків-ядерщиків, математиків куди люди не йдуть , але за цими спеціальностями майбутнє. Бо якраз саме ці люди вони зможуть вивести Україну. Ми з вами юристи, економісти - обслуговуючий персонал. А люди які розвивають, які вносять передові ідеї, рухають наукою це саме вони».
Також освітянин додав, що розмір стипендії за останній рік збільшився, однак не заперечив, що її не достатньою. Позиція Романа Герби - робота під час навчання.
Роман Герба - заступник Міністра освіти і науки України: «Це для нього додатковий стимул , стимул, тому що коли ти сам заробляєш якусь копійчину там з малого віку , тобі додає воно впевненості. Ти не залежиш , від якоїсь там соціальної пільги».
Одне з ключових питань, яке хвилює випускників вищів - це майбутнє працевлаштування. Мовляв освіта є, а роботодавець - вимагає наявність трудового стажу.
«Вимагають стаж 2-5 років, чи це десь прописано, саме ці вимоги. Тому що хотілось би йти на роботу, по спеціальності працювати , бо ж для чогось я вчуся і можливо треба розширяти можливості працевлаштування для студентів, саме по спеціальності, а не йти офіціантами і барменами? »
Роман Герба - заступник Міністра освіти і науки України: «Є особистість в якої є бажання, вона хоче працювати. Вона думає ким я хочу працювати , в неї не має стажу. Чи готовий я пожертвувати своїм вільним часом , чи готовий я попрацювати трошки безкоштовно , для того щоб набратися досвіду.  «Просто не беруть?»  Беруть».
В Україні 85% молоді з вищою освітою, показник найвищий у світі. Але більшість з них не працює за спеціальністю. Тому кількість вищих навчальних закладів, поступово буде зменшуватись, а якість отриманої освіти буде кращою. Разом з цим буде підніматись престижність коледжів та училищ, якщо люди будуть цікавитись професійно-технічною освітою, озвучив заступник міністра. Також в рамках поїздки, Роман Герба зустрівся з професорсько-викладацьким складом ЧНУ.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< травня 2017 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
30 31        

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 359 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.