Погода в Черновцах
 
Німецькі, тернопільські та чернівецькі активісти досліджували річки в Чернівцях та сміттєзвалища в деяких районах області (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Четвер, 27 липня 2017, 23:29
Результати невтішні - буковинці перетворюють свою землю на смітник. На Центральній площі, незважаючи на шалену зливу, молодь намагалась донести до громадян, що далі так бути не може і зі сміттям треба щось робити кожному з нас.
Із 16-го по 29-е липня 2017 р. у Чернівецькій та Тернопільській областях реалізовується міжнародний молодіжний науково-екологічний проект «Громадська ініціатива заради здорового довкілля у Західній Україні». Мета проекту: привернути увагу громадськості до екологічних проблем регіону, а саме: забруднення річок та їх берегової лінії, місць утворення стихійних та організованих сміттєзвалищ.
Микола Пасічник, координатор міжнародного молодіжного науково-екологічного проекту «Громадська ініціатива заради здорового довкілля у Західній Україні»: «Ми пройшли всю річку Клокучку і Мольницю, якщо Клокучка ще легко проходиться. То туристам можна проводити квести. Це централізовані скиди, ми хотіли поговорити з людьми, як зробити воду чистою в тих річках».
Аліна Кругляк та Філіп Швайге, активісти: «Звичайно, це є мета нашого проекту, донести до людей що це можливо, ми намагаємося показати, наскільки можливо це робити».
7 студентів гідрометеорологів географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та 5 студентів з різних університетів Німеччини не тільки дослідили річки Чернівці та стихійні сміттєзвалища, а й відвідали очисні споруди каналізації, опитали мешканців Чернівців, Вижниці та Кіцманя.
Роберт, активіст: «У Вижниці були, у Кіцмані, ми були на сміттєзвалищах у Вижниці та Кіцмані. Люди, працівники, там сортують сміття. Але немає місця, де це можна переробити».
Берн Хен, голова ГО "Frei Ukraine": «Ініціатива самих громадян повинна виходити з того, що вони мають долучатися до цього, робити щось самим. Навіть у Німеччині, навіть у Євросоюпі не можна завжди покладатися на владу. Треба бути заангажованими та діяти».
Микола Пасічник, координатор міжнародного молодіжного науково-екологічного проекту «Громадська ініціатива заради здорового довкілля у Західній Україні» : «Ніхто не хоче приймати сортоване сміття. На сміттєзвалищах стоят мішки з сортованими пляшками і склом, чекають, пока їх вивезуть машини на переробку. Немає підприємств, які будуть брати у великих об'ємах сміття яке перероблюється вторинно».
Аліна Кругляк та Філіп Швайге, активісти: «Чернівці, тому що перше, що нам спало на думку - шукати взагалі міста, які хочуть з нами співпрацювати. Чернівці першими зреагували, а потім ще Тернопіль, і ми об'єднали проекти».
Резільтати своїх досліджень активісти передадуть комунальним службам та чиновникам. Населення готове сортувати сміття, наразі потрібен інвестор та організація усього ланцюга від сортування до переробки на місцях.

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< липня 2017 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 28 29 30
31            

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 455 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.