Погода в Черновцах
 
Мистецтво заплакало (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Понеділок, 31 липня 2017, 18:58
У приміщенні обласного Художнього музею протікає дах, горище і навіть стіни. Наразі не можна сказати, що колекції, які зберігаються у фондах. в небезпеці, але те, що є проблема - правда.
Красиве панно, яке прикрашає стелю третього поверху, після останнього дощу почало мокріти. Директорка музею говорить, горище сухе, а тому не знають точну причину протікання.
Інна Кіцул, директорка Чернівецького Художнього музею: «Панно на полотні,  олійними фарбами зроблено більше 10 років тому. воно нагально потребує реставрації. але реставрувати без того, щоб знайти причину, неможливо, бо буде те саме далі».Якщо дивитися не тільки на експонати, а на стіни та стелю приміщення де вони виставлені, стають видимими розводи, плями та трохи облуплена штукатурка. Набагато гірша ситуація у фондах - там є частини приміщень, які просто заливає. Наприклад, у кабінеті заступника директорка музею робочий стіл з комп'ютером довелося пересунути.  
«Там ринва водостічна з вулиці, очевидно вона не витримує тиску і десь протікає».
Ще одна окраса Художнього музею - скляна стеля. Вона також потребує негайної реставрації.
Коли починається мова про ремонт або принаймні укладання кошторису, чиновники розводять руками. Приміщення, де розташований музей, перебуває на балансі Черінвців, а от установа "Художній музей" підпорядковується області.
Віра Китайгородська, керівник Чернівецького обласного управління культури: «На часі приміщення належить міській територіальній громаді. Дуже би просила депутатів позитивно проголосувати за те, щоб виділити кошти на капітальний ремонт з Києва та Львова. Звичайно, це коштує гроші».
Точну кількість грошей сказати не може ніхто. Втрачені схеми водопроводу та опалення, а тому іноді волога простуває просто зі стіни, хоча поверх - не останній, а навкруги все сухе. Не можна починати ремонт, треба починати реставрацію, а до того - проектно-кошторисна документація. Міська влада виділила комісію, яка поки ще не надала письмових висновків свого обстеження. Але в телефонній розмові з журналістами підтвердили - грошей наразі немає. Підтверджує це і директорка музею.
Інна Кіцул, директорка Чернівецького Художнього музею: «Я так бачу, що у нас єдиний вихід - сподіватися на підтримку або тиск громадськості. Якщо нікому не цікаво таке становище, утримання цієї будівлі, то лишається тільки музейникам».
Віра Китайгородська, керівник Чернівецького обласного управління культури: «прикро, що так сталося. Переживаємо за кожну річ, за те, що зберігається в Художньому музеї, треба йому капітальний ремонт. Створена комісія обласна, яка за всім цим стежатиме».
За результатами роботи комісії обласного управління культури планується розробити хоч якісь документи, які б давали можливість шукати фінансування. Сам по собі Художній музей - установа неприбуткова..

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< липня 2017 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
           

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 318 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.