Погода в Черновцах
 
Ззовні Європа, всередині трущоби (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Вівторок, 01 серпня 2017, 21:18
Батьки 22-го дитячого садочку звернулись до нашого телеканалу по допомогу. Вони зібрали 7,5 тисяч гривень на косметичний ремонт у групі, який в результаті був зроблений не якісно. Завідуюча ж розповіла, що за останні роки на заклад було виділено більше 5 мільйонів гривень.
Ззовні 22 дитячий садочок виглядає надзвичайно привабливо. Нова бруківка, охайні доріжки, симпатичні дитячі майданчики. Та у групах все зовсім не так сучасно - старі радянські шафи та перегородки, штукатурка, яка валиться дітям на голови, старі ватні матраси та незрозуміло чим набиті подушки.
Нещодавно у садочку міняли систему опалення, були замінені батареї та труби. Батьки хотіли зробити косметичний ремонт, зібрали 7,5 тисяч гривень і звернулись до завідуючої по дозвіл.
Валентина, мати трьох вихованців: «Батьки сказали "Тільки косметичний ремонт". Тому що на інше не вистачає. Нам сказали, що на все вистачить, звернулись по фінансову допомогу до завідуючої, вона сказала що допомоги вже не буде, немає фінансування. Сказала, що вистачить тих коштів, які у нас є».
Коли батьки зайшли в групу, стало зрозуміло, що косметичний ремонт був дуже символічним. Стеля не побілена, у стінах дірки, фарби, які використовували, залишають сліди на руках.
Стеля ще не сиплеться, але близька до того. Йдемо до завідуючої. Дорогою завертаємо на кухню, і бачимо, що тут дійсно робили ремонт. Нова плитка, нова витяжка, нові техніка, щасливі кухарі. Та все-таки нам до завідуючої.
Ірина Лісовська, завідувачка ДНЗ №22: «Фінансування звичайно з міста є і дуже гарне фінансування. Останніми роками напевно 5 мільйонів гривень. Ми поклали бруківку на всій території, повністю поміняли опаленні в усьому садочку, зробили ремонт на харчоблоці та у підсобних приміщеннях».
Батьки ж вважають, що їх кинули напризволяще з потребами групи.
Ми поміняли вікна в групі, по 1000 грн ми здавали. потім ми купили м'який куточок, коврик б/у, бойлер, все що треба в групі, то все на наших плечах».
Оскільки не всі бажаючі вміщались в кабунет завідуючої, вирішили поставити їй запитання, які  також хвилюють батьків.
Питання вихователів  -- це окреме питання. За 1,5 роки у нас змінились 3 вихователя, нянечок не перерахувати. Вони кажуть - тисне завідуюча. Це коли вже пішли».
Ірина Лісовська, завідувачка ДНЗ №22: «Із 8 груп така ситуація чомусь складається тільки в цій групі. Тому, можливо, і склалась така ситуація. І медсестра, і логопед, це все люди, які працюють у нас не перший рік».Та повернемось до фінансування. 22 садочок отримує чи не найбільше грошей в місті, підтвердив головний освітянин Чернівців, і це дійсно біля 5 мільйонів гривень за останні кілька років. Але куди саме розподілялись ці кошти, треба дізнаватись таки у керівництва закладу.
Сергій Мартинюк, начальник міського управління освіти: «В січні місяці до кожного керівника навчального закладу доведено, скільки грошей вони отримають на поточні ремонти. А вони вже вирішують, що там буде. Конкретно про 22 садочок можна сказати, що туди пішли мільйони коштів».
Що важливіше для дітей - нова бруківка на території садочка чи свіжі матраси і подушки для щоденного обіднього сна, питання риторичне.

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< серпня 2017 >
П В С Ч П С Н
  2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 222 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.