Погода в Черновцах
 
Діти хворіють через сміття, «Чернівецькому репортеру» скаржаться жителі села Чорнівка (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Понеділок, 07 серпня 2017, 20:27
Полігон твердих побутових відходів, який знаходиться за кілька кілометрів від осель буковинців,  забруднює і повітря і воду, підтверджують еклоги. Вирішити проблему постійного накопичення чернівецького сміття могли б сміттєпереробні заводи.
Марія Шкраба, мешканка села Чорнівка: «Діти хворіють на гордо, насморки, різні віруси і це скільки не йдуть до лікарів і це кажуть, що це з допомогою мухорки. Зранку ми проїжджаємо на роботу і ми чуємо запах мусорки, чуємо».
Мешканка села Чорнівка Марія Шкраба скаржиться на те, що здоров’я у тутешніх дітей забирає сміття. Пояснює,  за кілька кілометрів від села знаходиться полігон твердих побутових відходів. Там його  сотні тонн.
Григорій Жаріков, голова Чернівецького міського осередку Всеукраїнської екологічної ліги: «Провокує онкозахворювання, компоненти, які є у фільтраті, там є важкі метали, там все, що завгодно, вся таблиця Мендєлєєва. Звичайно, є вплив на атмосферне повітря».
Та  потрапити журналістам на Чорнівське сміттєзвалище чомусь зась.
Ольга Андріцька, журналіст: «Ми намагались потрапити на територію Чорнівського сміттєзвалища. Та знімальну групу не пустили. І охоронці навіть не змогли пояснити чому».
Це не об’єкт стратегічного значення, то чому ж журналістам не дали змоги  виконувати їхню роботу – ми запитуємо у керівництва комунального підприємства «Спецкомунтранс».
Григорій Шевчук, заступник директора Чернівецького комунального підприємства «Спецкомунтранс» : «Порядок такий був. Заїхають у нашу контору. Ми за хвилин 10 виписуємо перепустку. + вас не пустили,  бо не було людини, яка супроводжує, не було перепустки, і 2 хвилини, щоб вам розказати інструктаж, питання охорони праці, щоб ви десь не провалились».
На таке медіаюристи відреагували лаконічно: це порушення прав журналіста. На словах ми йдемо у Європу,  а от на практиці задкуємо і користуємось радянським підходом.
Тетяна Котюжинська, медіаюрист: «Ніхто не міг вам заборонити відвідувати цей полігон. Тому що все це є публічна інформація. Звичайно, що у них залишилось з такими старорадянськими звичками : не пущать .  І все, що тут може бути, все можна закрити , таке решта. Але зараз їм потрібно роз’яснювати норми закона і пояснювати, що вони перешкоджають «А» законній, професійній діяльності журналіста».
А нагадаємо, відповідно до статті 171 Кримінального Кодексу України за перешкоджання професійній діяльності журналіста передбачене покарання, зокрема кримінальне.
Вирішити проблему постійного накопичення чернівецького сміття могли б сміттєпереробні заводи, вважають деякі мешканці села Чорнівка.
«Добре було б щоб знищували».
Міський голова погоджується, це було б добре, та пояснює чому досі такий сміттєпереобний завод не з’явився.
Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова: «Інвесторів достатньо багато приходить. Але ми спілкуємось і одразу починаємо розмову , з того, що надаємо всю інформацію по сміттю в місті. Тобто які у нас об’єми, структуру, тощо. і коли починають рахувати економіку, вона не рахується насправді».
Сміттєпереробні заводи почнуть з’являтись у різних містах України лишень за умови існування відповідної державної програми і підтримки, вважають фахівці. Та у такому випадку чернівчанам варто очікувати підвищення тарифу на вивіз сміття.
Іван Рибак, народний депутат України: «Насправді дуже хибною є думка, що переробляти сміття - вигідно. Насправді, на сьогодні ми сплачуємо як побутові споживачі певних продуктів сплачуємо виключно за вивіз та захоронення відходів . Тобто у нашому тарифі абсолютно не закладено коштів на створення інфраструктури переробки відходів».
Змінити ситуацію на краще також покликана Угода про асоціацію між Україною та ЄС. Зокрема у межах співробітництва передбачений розвиток галузевих стратегій в галузях покращення якості повітря, якості води та управління відходами та ресурсами.
Григорій Жаріков, голова Чернівецького міського осередку Всеукраїнської екологічної ліги: «Умови угоди. Звичайно вона буде позитивно впливати. Якщо би так як у Євросоюзі працювало наше сміттєзвалище, то якщо взяти Німеччину. Вона на 1 місці по переробці побутових відходів , то там 95% переробляється».
Екологи запевняють, Черінвцям необхідно рухатись у цьому напрямку, інакше з роками не уникнути  сміттєвого колапсу.

 

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< серпня 2017 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 992 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.