Погода в Черновцах
 
Художнє ткацтво на Україні поширене з давніх-давен PDF Друк e-mail
Середа, 27 вересня 2017, 15:53
Художнє ткацтво на Україні поширене з давніх-давен. Протягом століть цей вид народного мистецтва розвивався та удосконалювались технічні прийоми виготовлення тканин. В бібліотеці ім. Михайла Івасюка відбулось відкриття  експозиції дипломних та творчих робіт студентів відділу «Художнє ткацтво» Вижницького коледжу.
На презентації «Художнє ткацтво» представили близько 30 робіт, виконаних в різних техніках.  Основна мета якої привернення уваги молоді до такого виду прикладного мистецтва, адже не завжди сучасні люди розуміють наскільки це може бути круто, розповідає викладач коледжу Олександра Петращук-Гинга .
Олександра Петращук-Гинга – викладач Вижницького коледжу прикладного мистецтва: «Це проблема не тільки нашого Вижницького коледжу, а й проблема взагалі , можна сказати Всеукраїнська. Сучасна людина, хоче вже швидко негайно , те що робиться роками, те що робиться цим ремеслом, вона не дає одразу якісь плоди, потрібно ще навчитися, потрібно попрацювати. Але якщо ти вивчишся попрацюєш і щось зробиш по своєму – оригінально, сучасно, то відповідь буде хорошою».
Кароліна – студентка 4 курсу Вижницького коледжу прикладного мистецтва: «Я думаю він  не популярний, через це що багато людей не цікавляться цим , вони думають що ткацтво це давнє ремесло і це все старе. Але ткацтво то є сучасне і молодь не цікавиться цим так як би хотілось би.))
Студентка продовжує для того аби зробити гарний виріб потрібно вкласти в нього всю душу. Робиться це не швидко від місяця до півроку, в залежності від складності. Кароліна ділиться, натхнення бере з навколишнього середовища, адже у Вижниці прекрасна природа. В експозиції представлені гобелени, доріжки, килими, предмети домашнього вжитку, елементи одягу і не лише. Все від  минулого до сьогодення. Викладач коледжу пані Олександра додає, справжні поціновувачі цього ремесла розуміють ціну таким речам і залишають їх в своєму інтер’єрі.
Олександра Петращук-Гинга – викладач Вижницького коледжу прикладного мистецтва: «Свідомі люди розуміють що то є дійсно гарно, і свідомі люди які розуміють важливість таких речей в сучасному інтер’єрі вони повертаються до цього. Шукають щось цікаве, щось нове. Але, нажаль, цікаве, залишилось те давніше, сучасного вже дуже мало. Мало художників є, які повертаються до цієї професії».
Деякі роботи з цієї експозиції вже були представлені на виставках в Угорщині та Румунії.

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< вересня 2017 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 28 29 30  

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 210 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.