Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Надри Красноїльського родовища стали яблуком розбрату між Чернівецькою обласною радою та компанією «Інгазко»
П'ятниця, 06 жовтня 2017, 16:20
Компанія на Буковині готова допомогти із газифікацією сіл Сторожинеччини, і вже займається геологічним вивченням родовища. Однак, обласна рада  вважає такі дії неправомірними. Сьогодні ж представники обох сторін зустрілись в адміністративному суді.
Чернівецька обласна рада звернулась до суду ще минулого року  через порушення, на їхню думку, прав щодо надання спеціального дозволу на користування надрами Красноїльського родовища в селищі Красноїльськ. Начальник юридичного відділу Чернівецької обласної ради Степан Чернушка переконаний, що  компанія «Інгазко» неправомірно отримала спецдозвіл на користування надрами без аукціону.
Степан Чернушка - начальник юридичного відділу Чернівецької обласної ради: «Враховуючи те, що товариство з обмеженою відповідальністю «Інгазко» не дало договір оренди цілісного майнового комплексу. Однак при розгляді справи вважаємо що не було встановлено, що на даному родовищі є цілісний майновий комплекс як це передбачено постановою Кабінету Міністрів».
Директор ТОВ «Інгазко» Наталія Дема розповідає, що для геологічного вивчення родовища у товариства був сформований цілісний майновий комплекс – орендована свердловина ,інше рухоме майно, є повний пакет документів. Директор продовжує, що на той момент законодавство України дозволяло отримати спеціальний дозвіл користувачу без проведення аукціону. Державна геологічна служба вивчивши пакет документів ТОВ «Інгазко», по процедурі подала документи в міністерство екології, держпрацю України та Чернівецьку обласну раду – аби вони надали свої дозволи. Погодження надійшли від двох служб, окрім останньої. Пізніше це питання виносили на сесію обласної ради, але воно не знайшло підтримки у залі.
Наталія Дема – директор ТОВ «Інгазко» : «Вивчивши документи, які надала Державна геологічна служба, прийняла рішення – надати і рекомендувала раді проголосувати. Чому обласна рада не проголосувала, і хто ті депутати які почали ініціювати створення постійних комісій, виїзди на місце. Виїзди на місце завжди були однобокими. Вони ніколи не запрошували мене на свої засідання . Коли була на місці я , вони не захотіли подивитись на весь комплекс в цілому, а звертали тільки свою увагу на факт того що є свердловина і все . Ніколи біля свердловини нічого іншого не має, тому що це є специфіка геологічного вивчення родовищ».
Степан Чернушка - начальник юридичного відділу Чернівецької обласної ради: «Комісія була міжфракційною, складалась із депутатів обласної ради. При виїзді на місце комісією встановлено , про що зроблений відповідний висновок про який на сесії доповідали, про відсутність цілісного майнового комплексу, як це передбачено постановою кабінетів Міністрів».
Наталія Дема – директор ТОВ «Інгазко» : «Можливо не розібрались до кінця, я не знаю чим керувались ці депутати. Але депутати які конкретно представляють даний регіон вони нас підтримують, селищні ради нас підтримують де ми є, вони нас підтримають. Тому що вони безпосередньо будуть мати пряму вигоду від нашої там діяльності, вони вже її мають».
Наталія Дема, продовжує якщо пізніше після досліджень виявиться, що в Красноїльському родовищі є поклади газу , то з часом почнеться видобуток. Держава на це передбачає сплату податку на надра, значна частина коштів піде в державний бюджет, об’єднану територіальну громаду та обласну раду. Та чому деякі народні обранці  проти цього, пані Наталія не розуміє. Після закінчення слухань суддя відхилив позов обласної ради про визнання протиправним дій ТОВ «Інгазко». Представник позивача Степан Чернушка повідомив, що ймовірно обласна рада буде подавати апеляційну скаргу до Вінницького суду.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2017 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 614 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.