Погода в Черновцах
 
З кожним роком попит на роботу за кордоном неабияк зростає (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Понеділок, 09 жовтня 2017, 17:06
Люди їдуть за кордон, сподіваючись на краще життя.
Останнім часом на Буковині збільшилась кількість вакансій більше як на 10 %. В базі Чернівецького центру зайнятості кількість яких коливається від 1200 до 1500. Попит на працівників суттєво зріс. Потрібні працівники робітничих професій – швачки, продавці, кухарі, вантажники, водії, і не лише. Однак за середню заробітну плату в розмірі 4000 тисячі гривень мало хто хоче працювати. Більшість безробітних по області – це 63% сільського населення, розповідає в.о. директора Чернівецького обл. центру зайнятості Любов Кожолянко.
Любов Кожолянко - в.о. директора Чернівецького обл. центру зайнятості: «Переважна більшість вакансії які знаходяться у нас в базі, це вакансії які розташовані у місті Чернівці. Дисбаланс між розташуванням робочої сили та робочих місць він присутній, він так само ускладнює ситуацію. Тому ми намагаємося проводити відповідну роботу з нашими роботодавцями , щоб роз’яснити їм переваги таких речей як довезення працівників чи розміщення якихось певних філій».
Прогулявшись вулицями міста на дошках оголошень, на стовпах  де-не-де  можна побачити пропозиції змінити своє життя вже сьогодні. Це стосується працевлаштування за кордоном. Більше таких пропозицій, звісно є  у мережі Інтернет. У одній з туристичних фірм нам розповіли, що перший напрямок куди прямує молодь за заробітком – це Польща. Щомісяця для охочих виїхати до сусідньої держави, відкривають близько трьохсот робочих віз. Кожен шукає кращого життя, і погоджується на будь які робітничі посади.
«Переважно по статистиці можна відправити 20 людей точно. Середня зарплата 700 гривень день, вакансії – заводи, фабрики в Польщі. Пишуть вони, дають 8годинний робочий день , але переважно наші українці працюють по 12-14 годин і це звісно збільшується зарплата. Якщо 8 годинни – отримують 700 гривень, якщо більше то до 100 гривень в день. 100 доларів не має, але в місяць можна заробити 700, там є безкоштовне житло».
В управлінні державної міграційної служби України розповідають, лише за це рік видали майже 94 тисячі паспортів, а в минулому ця цифра сягала значно менше – 57 тисяч. Ажіотаж був відчутний влітку в у зв’язку з запровадженням безвізового режиму та сезоном відпусток. З серпня місяця тут запровадили електронну чергу.
Марина Мартинюк – прес-секретар Управління ДМС у Чернівецькій обл. : «На сайті нашому ДМС Україна є можливість зайти зареєструватись, вони приходять точно на ту годину на ту хвилину коли їм призначено. Люди не витрачають час, це дуже зручно. Таке зауваження , це треба робити в 12 годині ночі, це трошки не зручно, тому що сервіс пере завантажується. Навпаки саме в 12 годині ночі це треба робити, бо в день сервіс покаже , вибачте але вільних місць не має».
У туристичній  фірмі продовжують, що можливий і інший варіант, за яким можна виїхати на роботу за кордон. У зв’язку з безвіком, можна виїхати з країни по біометричному паспорту як турист, а вже там знайти роботу і легально працювати.

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2017 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 580 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.