Погода в Черновцах
 
У Чернівцях транспортну зупинку обладнали тактильною плиткою (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Вівторок, 10 жовтня 2017, 20:54
Майже одразу на сайті міської ради з'явилась петиція з пропозицією облаштувати нею маршрути, по яким пересуваються сліпі та слабобачучі чернівчани. "Чернівецький репортер" поцікавився, чи дійсно це нестільки необхідна для людей з вадами зору інновація.
Віталій не бачить, зовсім. Через відшарування сітківки він поступово втрачав зір, поки не опинився у повній темряві. Він знайомиться з тактильною плиткою, якою обладнана зупинка.
«Оце тут, мабудь, треба стояти. Поле... Нормально, якщо воно буде так».
Віталій, сліпий: «Бачите, тут гладенька плиточка, а тут вона має пупиришки такі, тут зрозуміло межі, за які незряча людина не повинна виходити. І вона думає, що тролейбус зупиниться на цьому місці, де стоїть незряча людина».
У Чернівцях у 70-ті роки минулого сторіччя був створений цілий квартал для незрячих людей. Тут є підприємство, кілька будинків, де проживають такі люди, інфраструктура. Зупинка, обладнана тактильною плиткою,  знаходиться далеко від цього осередку, а тому небайдужі городяни вирішили посприяти тому, аби подібною плиткою обладнали основні маршрути сліпих та слабобачучих людей і зареєстрували електронну петицію з пропозицією облаштувати 4 маршрута такою плиткою.
Сергій Обшанський, автор петиції: «Чому 4 маршрути зробити для людей з вадами зору? Перший - від зупинки, де ми знаходимось, типографія, до будинку, де вони компактно проживають. Другий маршрут - від будинку де вони проживають до зупинки громадського транспорту трембіта, потім від зупинки громадського транспорту до поліклініки, де вони обслуговуються, і потім до банку, де вони обслуговуються».
Підписати електронну петицію можна на сайті міської ради або на сайті єдиної системи місцевих петицій. Та от проблема - самі слабобачучі свою петицію підписати не можуть.
Іван Фестрига, голова Чернівецького обласного УТОС: «Саме написання, підтримання та реєстрація дуже складна. Я пробував декілька раз, хоч маю невеликий залишок зору, зареєструватись, не вийшло. Мабуть, треба якось вдосконалити петицію, додати пункт "Я інвалід, людина з особливими потребами", щоб була якась спрощена процедура оформлення».
З 5 жовтня, дня реєстрації петиції, вона набрала вже більше 220 голосів  з 250 необхідних. Активісти сподіваються що до наступного літа їхня задумка за допомогою депутатського корпусу буде втілена в життя. Цільова аудиторія  - сліпі та слабобачучі - цієї новації чекають - не дочекаються.
Віталій, сліпий: «Це треба. І слабозорим і незрячим це треба. Це дуже добре».

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2017 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 576 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.