Погода в Черновцах
 
Для України як ніколи на сьогодні є актуальними питання щодо енергозбереження та енергоефективності PDF Друк e-mail
Середа, 11 жовтня 2017, 14:43
Вже третій день поспіль на факультеті архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ триває семінар про те, як можна зекономити енергію та природні ресурси. Проводить їх лектор з Румунії, міста Бухарест.
На ринку Румунії компанія «Ромстал» функціонує 23 роки, в Україні – 14. Основна мета – таких семінарів і презентацій - привернути увагу до величезного значення, для сьогодення і для майбутнього, заходів з енергозбереження, збільшення енергоефективності та економії природних ресурсів. Викладачі університету, студенти мали можливість дізнатись більше про різні методи енергозбереження, зокрема про теплові насоси, фотовольтажні системи, сонячні колектори, котли на твердому паливі, і не лише. Дізнатись про те, яким чином це застосовується в сусідній державі, і чи можливо це перейняти Україні.
Андрей Бежан - лектор Академії Ромстал  (м. Бухарест): «На даний момент найбільше застосовується у Румунії , встановлення електричних елементів та вітрових турбін. Якщо би наприклад ці всі системи працювали в повному обсязі на всю потужність, могли би забезпечити більше половини енергії для всієї Румунії. Ці системи більше встановлюються до моря, але є і в центральній Румунії там де більше потужність від сонця і вітру».
Стосовно розвитку України у питанні щодо енергозбереження, організатор семінару Олег Попеску  зауважив , що наша держава має величезний потенціал стосовно сонячної енергії.  
Олег Попеску –регіональний директор компанії «Ромстал» : «Географічне розташування дозволяє використовувати сонячні промені, скажемо так. Якщо взяти, ми відстаємо від Румунії , але і Румунія відстає від інших країн Німеччини чи Італії , Франції. Тому що є одна проблема – це нафтові магнати які хочуть продавати нафту, і вони через різні інструменти на законодавчому рівні чи на інших рівнях , не дозволяють застосовувати всі заходи з енергозбереження».
Пан Олег продовжив,  що такого типу лекції неабияк потрібні студентам, , адже за відсутності інформації у цій галузі, молодь змушена  їхати у інші міста аби отримати необхідні теоретичні та практичні знання.
Михайло – студент 1 курсу ЧНУ: «Для студентів, особливо для мене і для студентів першого курсу це важливо тому що студенти , вони повинні вводити щось нове в такі організації і у будівництво в цілому , оскільки ця організація пов’язана з архітектурою».
У Румунії, ці заходи вже відчуваються на всіх рівнях і вони зменшують споживання енергії та води, а також знижують обсяг викидів газів, з парниковим ефектом.

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2017 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 536 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.