Погода в Черновцах
 
"Чернівецький репортер" вже розповідав про петицію стосовно облаштування 4-х маршрутів в місті для людей з вадами зору PDF Друк e-mail
Середа, 11 жовтня 2017, 15:00
Станом на середу вона набрала понад 260 голосів, тобто достатню для розгяду кількість. Але парадокс в тому, що самі слабобачучі люди не могли зареєструватися на сайті та віддати свій голос за таку потрібну для них інновацію.
Комп'ютери вже давно стали доступними для слабобачучих і навіть сліпих людей. Є спеціальні програми, які зчитують зображення на екрані і озвучують його. У обласної організації людей з вадами зору є свій комп'ютерний клас, електронна бібліотека, які доступні незрячим людям.
Віталій, незрячий: «Програма Джавс та Навігейт. За допомогою цих програм людина може працювати як зряча людина. Ці програми озвучують екран компютера. Вони не озвучують графіку і картинки».
Віталій абсолютно спокійно та впевнено відкриває браузер, потім - сторінку, де треба треба зареєструватися для підпису електронної петиції. А тут починаються проблеми. Випадаюче вікно - справжня проблема для програм озвучення. Перший раз Віталій реєструється як житель Алчевська, другий - Умані. Перевірка програми "Я не робот", яка складається з картинок, також викликає труднощі.
Віталій, незрячий: «В нас є петиція, яку ми повинні підтвердити. Я вже багато років за комп'ютером, я не можу це зробити. треба на це звернути увагу. Щоб люди і по вулицях ходили безперешкодно, і мали доступ до комп'ютера безперешкодно».
Вже на вулиці Віталій ділиться ще однією задумкою. В місті планують обладнати кілька зупинок громадського транспорту світловими екранами, на яких буде інформація про транспорт - скільки який маршрут чекати і коли він поїде. Для слабобачучих людей ця новація нічого не варта, оскільки вони цього табло просто не побачатью.
Віталій, незрячий: «Если зрячий человек сможет прочесть, что там написано, то незрячий может нажать на кнопочку, чтобы ему это прочитало. Но если подъехал троллейбус, надо чтобы маршрут озвучивался. Это будет шикарно и для стариков, и для детей».

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2017 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 570 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.