Погода в Черновцах
 
Невтішною економічною перспективою для об’єднаних територіальних громад на наступний рік поділились чернівецькі фінансисти PDF Друк e-mail
Середа, 18 жовтня 2017, 16:20
Особливість держбюджету на 2018й полягає в тому, що на місцеві громади передадуть більше додаткових навантажень.  Покриваючі ці витрати, вони просто будуть в не змозі підвищувати рівень економічного розвитку.
Кабінетом Міністрів підготовлений проект бюджету на 2018 рік, який внесений на розгляд до Верховної ради , він викликає неабияке занепокоєння на місцях, адже суттєво збільшує навантаження на локальні бюджети. Перше що переклали на місцеві органи, це  пільги по  житлово-комунальному господарству, пільгове перевезення, погашення заборгованості за минулі роки з оплати пільг та субсидій населенню за житлово-комунальні послуги, кошти на розвиток інфраструктури ОТГ і не лише.
Григорій Ванзуряк – голова Глибоцької селищної ради: «Кількість територіальних громад збільшується на багато більше ніж росте інфраструктурна субвенція . Якщо на цей рік було в Україні 366 ОТГ , наступного року їх буде близько 700 і більше, то фактично зріст відбувся в 2 рази і по чисельності, кількості громад і по чисельності населення яке проживає у ОТГ. А ресурс який забезпечує виділення інфраструктурної субвенції, тобто державної підтримки зростає не так швидко».
Разом з цим може зрости  вилучення коштів з місцевих бюджетів до державного з 50 відсотків як було раніше, до восьмидесяти. Це загрожує , кажуть, експерти, втратою мотивації до нарощування дохідної бази.
Лівія Бамбуляк - начальник фінансового управління міськради: «Позбавляється стимул громади нарощувати, збільшувати свою доходну частину. І саме найбільше, як у нас питома вага в доходах міського бюджету складає податок з доходів фізичних осіб, і цей стимул для того щоб ми його збільшували в результаті проведених перевірок, вжитих відповідних заходів  з легалізації заробітної плати, підвищується відсоток який буде отриманий понад план, якщо ми перевищуємо коефіцієнт 1.1».
Доволі проблематичним виглядає фінансування освіти та охорони здоров’я. Прогнозується недофінансування освітньої субверції 4,5 мільярди гривень, а медичної – 7 мільярдів. Експерти кажуть , оскільки народні обранці ще не прийняли кінцевого рішення стосовно бюджету на наступний рік, то на ці зміни ще можна вплинути. Якщо ж цього не відбудеться , це може нести негативні наслідки.
Євген Прокопець – регіональний консультант з бюджетних питань у Чернівецькій обл.: «Якщо буде прийнятий  бюджет в такому вигляді , який він зараз внесений в проекті. То це може затормошити децентралізацій ну реформу, чого б не хотілось би. Вона йде успішно, 8 громад йдуть на вибори, в наступному році в нас вже буде 26 ОТГ – це досить нормально. Але якщо в бюджет не внесуть поправки то є сумніви що в наступному році громади кинуться об’єднуватись».

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2017 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 278 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.