Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
В рамках робочого візиту Чернівці відвідала міністр освіти і науки України - Лілія Гриневич
П'ятниця, 20 жовтня 2017, 17:03
Вона поспілкувалась з освітянами Буковини щодо 7 статті «Закону про освіту», яка викликала чимало маніпуляцій та міфів.  Зокрема таких, як закриття шкіл з мовами нацменшин, міф про звільнення вчителів і не лише. Побувала Міністр у 6 румуномовнії гімназії імені Олександра Доброго  та у Чернівецькому національному університеті на кафедрі румунської мови філологічного факультету. А опісля поспілкувалась з пресою, про що говорила?
Закон «Про освіту» передбачає що всі школи з викладанням мови нацменшин будуть збережені. Діти будуть навчатися рідною мовою, але при цьому важливим є їхнє знання державної  мови -української. Адже за показниками ЗНО 2016 року  60%  школярів, що належать до румунської нацменшини  не склали іспит з української, понад 50% провалили його  з математики та 60% школярів не подолали поріг на складання іспиту з Історії,  заявила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. За її словами такі результати є невтішними, тому якість освіти і якість вивчення державної мови в школах потрібно піднімати.
Лілія Гриневич - Міністр освіти і науки України: «В різних громадах різна ситуація, ми були в 6 гімназії, це білінгвальна школа , там взагалі проблем немає. Там нічого змінювати не треба – тому що в цій школі діти володіють і румунською навчаються і при цьому українською мовою володіють , мають хороші результати. Але є і інші приклади, бо такий підхід застосовують тільки 4 школи з 61 і там де є проблема з рівнем української мови. Ця проблема не дає дітям не тільки не вступити до вищого навчального закладу , вони не можуть себе професійно реалізовувати в Україні., мати доступ до державних посад».
За словами Лілії Гриневич знання державної мови це є  фактор суспільної злагоди і інтеграції, вона відмітила що стан з вивченням державної мови в школах з мовою нацменшин  який склався на сьогодні потрібно було змінювати вже давно. Тому пані Міністр поділилась основними завданнями, які необхідно робити вже зараз.
Лілія Гриневич - Міністр освіти і науки України: «Наш акцент зараз полягає в одному – до прийняття закону про загальну середню освіту, до імплементації висновків Венеційської комісії, це  яким чином покращити вивчення української , що ми будемо робити – це збільшувати кількість годин на вивчення української мови вже зараз , робити нові підручники з української мови, і підвищувати кваліфікацію вчителів».
Стосовно протестів та масу обговорень які викликав закон «Про освіту»  пані Лілія відмітила, що зупинятись на деталях не буде, але повідомила що навколо питання мови – є політичні спекуляції.
Лілія Гриневич - Міністр освіти і науки України: «Це в нас традиційно в Україні ,як тільки з’являється мовна хвиля , одразу на неї сідають не добросовісні політики, і фактично створюють колотнечу і ділять наше суспільство. Я погоджуюсь що багато з цих міфів точно створені не на території нашої держави».
Закон України «Про освіту» зараз на розгляді Венеційської комісії, пані Міністр вважає що в ньому не порушуються права нацменшин , але якщо за висновками , будуть направлені певні рекомендації їх обов’язково візьмуть до уваги.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2017 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 419 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.