Погода в Черновцах
 
В Чернівецькому Національномі університеті презентували книгу "Костянтин Томащук" (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Вівторок, 24 жовтня 2017, 21:17
В Чернівецькому Національномі університеті презентували книгу "Костянтин Томащук", присвячену першому ректорові і духовному батькові університету, який був фундатором ідеї створення університету в Чернівцях. Видання двомовне і складається з 4-х частин. Вихід книги приурочили 120-й річниці відкриття 1-го пам’ятника Костянтинові Томащуку в нинішньому парку Шевченка та 2-й річниці його відновлення.
Костянтин Томащук – доктор права, був депутатом автрійського парламенту та Буковинського сейму. Блискучий оратор та громадський діяч. Натхненник створення університету в Чернівцях, почесний громадянин міста. Як зазначив проректор ЧНУ Роман Петришин, ідея відновлення пам’ятника Костянтинові Томащуку та видання книги про нього була непростою, адже потребувала великої архівної та фізичної роботи, і неабияких фінансових затрат.
Роман Петришин, проректор ЧНУ ім. Ю. Федьковича: «Воно в першу чергу несе виховний момент для наших студентів, які мають розуміти, наскільки ми цінимо все те, що дороге нашій історії. Мова не тільки про наш університет. А таким чином ми хотіли студентів навчити, що кожен має дбати і за свою школу, і за звій район, за свій дім за своє місто».
Упорядницею книги «Костянтин Томащук» стала проректор університету Тамара Марусик. Видана вона двома мовами – українською та німецькою і складається з 4-х частин
Тамара Марусик, проректор ЧНУ ім. Ю. Федьковича: «Як вшановувалась пам’ять Костянтина Томащука на всеукраїнському рівні. Далі, до 140-річчя університету відомий архітектор, історик в цій залі прочитав лекцію на тему Костянтин Томащук і заснування Чернівецького університету
Третя частина книжки вміщає ту пам’ятну публікацію, яка була опублікована 120 років тому і яка була оприлюднена під час відкриття пам’ятника в переклад її теж є українською мовою. І, нарешті остання, четверта частина вже присвячена історії відновлення пам’ятника Костянтинові Томащуку – непересічній людині».
Також в центральному корпусі ЧНУ представили виставку книг з колекції Костянтина Томащука, яку вдова ректора передала бібліотеці університету після його смерті в 1890 році. Всього тут 2500 видань
Оксана Січкар-Цимбалюк, завідуюча відділу рідкісних книг та рукописів Наукової бібліотеки ЧНУ: «Тут представлені книги з колекції Томащука, його праці, книги, які вийшли в Чернівцях, тобто книги по краєзнавству. Також багато цікавої літератури, промови Томащука, де він балотується  в депутати».
Ця колекція книг поділена на дві частини – стародруки, видані до 1730 року, причому одна із них 1600 року і більш пізні видання. Всі вони видані німецькою та румунською мовами.

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2017 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 25 26 27 28 29
30 31          

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 236 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.