Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Децентралізація в дії (ВІДЕО)
Понеділок, 30 жовтня 2017, 22:35
29 жовтня по всіх областях України відбулись вибори до об’єднаних територіальних громад. Громадяни обирали голів у 201  ОТГ , а також депутатів у міські, селищні та сільські ради. На Буковині цей процес не обминув Кіцманську, Мамаївську, Острицьку та Магальську громади. Явка виборців там була не високою,  не обійшлося і без порушень.
По всій  Україні середня явка українців  на вибори до ОТГ становила 48 %. На Буковині активність виборців була не значно високою. Так, найменше буковинців прийшли на вибори  у Магальській громаді – 33,6 %. Це зумовлено тим, що на посаду голови громади зареєструвався лише один кандидат. У трьох сільських громадах – Мамаївській, Острицькій, Магальській – вибори відбулись за мажоритарною системою, у міській Кіцманській за пропорційною основою, розповідає координатор ГМ «Опора» Тарас Прокоп.
Тарас Прокоп - координатор ГМ «Опора», радник з питань децентралізації Центру розвитку місцевого самоврядування: «Найкраще для ОТГ уніфікувати процедуру проведення виборів, тому що в нас зараз виходить так, що є 4 фактично однакові за кількістю мешканців – це приблизно 10 тисяч населення  ,але разом з тим три громади обираються по одній системі , а одна по іншій. Взагалі на нашу думку цей виборчий закон який на даний момент діє , він абсолютно не дає можливості людям відобразити реальну картину і не дає якісних представників в ради».
За  протоколами, які вже опрацьовані Тарас Прокоп оголосив результати, так  у Кіцманській ОТГ - 65% голосів набрав Булега Сергій, у Мамаївцях - 55% Катрюк Наталія. В Остриці - 40% Цуркан Василь. У Магалі - 97,10% Нандриш Олена , вона була єдиним кандидатом. За словами Директора Чернівецького УРМС  Тетяни Татарчук після завершення виборчого  процесу громади мають пройти певні процедури передбачені законом. Це перша сесія, обрання виконкому , реорганізація структур управління ,і не лише. Загалом відмітила, що громади мають хороший потенціал.
Тетяна Татарчук – директор Чернівецького УРМС: «Це така модель про яку нам говорять, що приблизно 10 тисяч населення – це потенційно спроможні, самодостатні громади. Більшість їх утворена неподалік від Чернівців, тут дійсно триває економічна діяльність, і ми переконані що рівень спроможності з переходом на нові міжбюджетні відносини  тільки зросте».
На виборах не обійшлось і без порушень, найбільше з яких  зафіксували  по всій Україні, в тому числі і на Буковині – це була спроба видати бюлетень виборцю без наявності паспорта.  А проблема яка виникла опісля - це відключення світла, через несприятливі погодні умови . Членам комісії довелось здійснювати підрахунок голосів з ліхтариками. Фальсифікацій під час таких дій виявлено не було.

 

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2017 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
31          

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 645 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.