Погода в Черновцах
 
Перший з чотирьох семінарів "Особлива дитина у звичайній школі" відбувся у Чернівцях PDF Друк e-mail
П'ятниця, 03 листопада 2017, 17:12
Участь у ньому забажали взяти стільки слухачів, що актовий зал 33 школи ледь вмістив усіх бажаючих. Говорили про етичні правила поведінки, моделі інвалідностей, залучення батьків та роботу з учителями.
На семінар завітали вчителі, батьки, соціальні педагоги та психологи з усієї області. Сьогодні освіта для дітей з особливими потребами - освітніми чи фізичними - стає все більше доступною, а тому потрібні і спеціалісти, які вміють працювати у такому процесі.
Оксана Олексюк, завідувач Кіцманської районної МПК: «Тенденція іде на користь інклюзивного навчання. Держава допомагає і навчальні заклади. роботи дуже багато - матеріально-технічне оснащення, просвіта педагогів. Усі повинні допомагати дитині і сприяти її розвитку».
Чи не головною рушійною силою у процесі доступу дітей з особливими потребами до загальнодержавної освіти та шкіл є батьки. Саме тому їх на семінарі - більше третини.
Олена Ончул: «Захист прав дітей починається саме з знань батьків про їхні права. тому що якщо батьки не володіють цією інформацією, їм її можуть і не донести. На жаль і так буває. На сьогоднішній день дійсно найбільшими адвокатами залишаються батьки».
Новації інклюзивної освіти - це не тільки номі методики викладання та робота соціума. Нові посади - тьютери та асистенти вчителів - відвідують школи разом зі своїми підопічними. Тьютер - це людина, яка знаходиться біля дитини під час навчального процесу і допомагає їй опанувати себе та шкільну програму, налагодити діалог з однолітками та навчитись працювати самостійно.
Анна Мороз, тьютер (м. Харків) : «Мы с одним ребенком занимаемся, тьютор впринципе сопровождает одного ребенка. Учителя принимали с опаской, но теперь они знают что это будет тьютор, который  поможет этому ребенку».
Цей семінар - перший з чотирьох по Україні. Інші відбудуться у Івано-Франківську, Одесі та Сумах. І на них також чимало бажаючих.


 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2017 >
П В С Ч П С Н
    1 2 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 530 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.