Погода в Черновцах
 
18 листопада у Чернівцях відбудеться подія, значуща для усіх вірян греко-католицької парафії світу PDF Друк e-mail
П'ятниця, 17 листопада 2017, 15:34
Новостворена Чернівецька Єпархія Української греко-католицької церкви отримає першого єпископа.
Про окрему Чернівецьку єпархію мріяли ще з часів заснування на Буковині осередку римо-католицької віри, тобто, більше двох сотень років. Але мрія справдилась тільки зараз, тож великою радістю вирішили поділитися з іншими.
Отець Валерій Сиротюк: «Владика надрукував запрошення, ми пішли і вклонилися усім національним товариствам, парафіям, також запросили наших братів євреїв».
На церемонію інтронізації першого єпископа Черінвецького приїдуть чимало вірян з інших регіонів України та найближчого закордоння - Румунії та Молдови.
Отець Валерій Сиротюк: «І вулиця Руська, і вулиця Садовського, площа Марії, на цих площах будуть розміщені автобуси, паркінги, це все є допомога співпраця з нашим містом і нашим головою».
Чернівчан просять прийти не рівно на 12, а трохи раніше, для того щоб усі комфортно розмістилися. Богослужіння розпочнеться о 12 годині - саме в цей час згідно з планом до Собору підійде Єпископська процесія. Зустрічатимуть їх особливі віряни.
Отець Валерій Сиротюк: «Найстарший чернівчанин, якому 91 рік, принесе хліб, і пані в домі якої були богослужіння, принесе квіти».
Ті, кому комфортніше буде розміститися на вулиці, також спостерігатимуть за інтронізацією - на вулиці стоятиме великий екран, де показуватимуть трансляцію відео та звуку церемонії. На цей час дороги будуть перекриті, поліція показуватиме шляхи об'їзду та місця для паркування. Громадський транспорт на початку вулиці Руська не ходитиме протягом церемонії.
Чекають на чимало вірян з області. Вони, наймовірніше, залишаться після інтронізації помолитися до Чудотворної ікони Матері Божої Чернівецької «Надія безнадійним». Це забере трохи часу, тож про їхній комфорт також подбали.
Отець Валерій Сиротюк: «Дві польові кухні працюватимуть на території храму».
Після 18 листопада Собор Пресвятої Богородиці стає Кафедрою, тобто, храмом, в якому є єпископська кафедра і де зазвичай служить єпископ. О 12 годині голова Української греко-католицької церкви Блаженнійший Святослав інтронізує на головування Чернівецької єпархії Чернівецької греко-католицької церкви. Це буде його перший візит на Буковину.

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2017 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 276 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.