Погода в Черновцах
 
24 грудня відбулись вибори у чотирьох громадах Чернівецької області PDF Друк e-mail
Вівторок, 26 грудня 2017, 20:55
Експерти зазначили, що цього разу неабияка увага до виборчого процесу  була прикута у представників різних політичних сил. А розпочалося все з судового позову у  місті Новоселиця .
У Новоселиці від однієї політичної сили був направлений позов до суду. У ньому  йшлося, про те що під час формування складу територіальної виборчої комісії , на засіданні районної комісії не було кворуму. Вся проблема у Законодавстві, каже  координатор громадського спостереження Тарас Прокоп , районні виборчі комісії не проявляють особливу активність, адже не мають фінансування на свою діяльність.  
Тарас Прокоп – координатор громадського спостереження за виборами від ГМ «Опора» : «І самі районні виборчі комісії, вони особливо не зацікавлені в процесі. Але на них лягає дуже важливі функції – це формування територіальної виборчої комісії і формування дільничних виборчих комісій. Суд все ж таки виніс рішення, не задовольнив позову щодо формування виборчої комісії, тому та комісія,  яка була сформована районною виборчою комісією вона продовжила свою роботу, і продовжувала організовувати виборчий процес».
Якщо раніше до участі у виборах реєструвались в основному кандидати-самовисуванці, то цього разу у процес включились політичні партії. Тарас Прокоп виділив 2 можливих на це причини.
Тарас Прокоп – координатор громадського спостереження за виборами від ГМ «Опора» : «Зараз основний акцент зміщується на рівень громад. І друге пояснення, все ж таки що партії вже готують плацдарм для майбутніх виборів і просувають свої політичні партії в маси і саме на рівні громад. На окремих дільницях кількість спостерігачів доходила до 50 , і від окремих політичних партій було по 4-5 представників . Тоді коли дозволено законодавством максимум 2 представників від одного суб’єкта висування».
Тетяна Татарчук – директор Чернівецького ВП Центру розвитку місцевого самоврядування: «Вибори в ОТГ перестали бути не цікавими , ними все більше і більше цікавляться . Причина цьому зрозуміла, передача серйозних ресурсів, яка пішла на місця. І передача повноважень, які отримують ОТГ . Все таки політикум бачить перспективу у розвитку ОТГ».
Попри велику зацікавленість партій , за словами Тараса Прокопа , вони особливо  не приділяли  увагу роботі своїх представників -  членів виборчої комісії, більшість з них не знали законів або ж навіть власних прав. За законом представники партій повинні контролювати процес виготовлення бюлетенів, однак в кожній із громад їх надрукували без ступенів захисту.
Тарас Прокоп – координатор громадського спостереження за виборами від ГМ «Опора» : «В Юрковецькій ОТГ було встановлено те що бюлетені були надруковані з помилками , багатьох кандидатів було надруковано з помилками , написані не ті суб’єкти висування від яких власне воний йшли і це вже помітили за декілька днів до виборів. Дали ці бюлетені на переробку. І до дня виборів встигли передрукувати всі бюлетені ,  і цих помилок вже не було».
У виборах в середньому по всіх громадах участь взяли 52 % виборців . За попередніми  результатами  у Новоселецькій ОТГ перемогла– Марія Нікорич. У Костріжівській ОТГ – Володимир Старко, в Юрковецькій ОТГ  - Віталій Шафер. У Вікнянський ОТГ – перміг Іван Ковалюк, єдиний із усіх, хто раніше не був причетний до роботи в органах місцевого самоврядування.

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< грудня 2017 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 27 28 29 30 31

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 1026 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.