Погода в Черновцах
 
В Чернівецькому обласному художньому музеї частково відремонтують дах PDF Друк e-mail
Вівторок, 09 січня 2018, 16:43
В Чернівецькому обласному художньому музеї частково відремонтують дах, капітальний ремонт якого востаннє проводився більше 15 років тому. Весь цей час будівля та працівники музею потерпали від негоди та дощу також існувала загроза музейним експонатам.
Востаннє капітальний ремонт даху Чернівецького художнього музею проводили ще 2002 році . Саме тоді було відремонтовано світлові ліхтарі ,матеріал яким вони були перекриті розрахований на 7 років експлуатації . Перекриття простояло довше та зіпсувалось чим зумовило затікання через дах  в будівлю дощу  та снігу.  Як розповідає директор музею за допомогою звертались до різних інстанцій ,але завдяки сприянню одного з депутатів обласної ради кошти на ремонт було все ж виділено  у розмірі 115 тис. грн.
Інна Кіцул,директор Чернівецького обласного художнього музею: «Слава Богу виділили ту суму яку ми просили щоправда виділили у грудні місяці в кінці року . Нам вдалось знайти фірму яка зайнялась ремонтом ,вдалось замовити матеріали . Перед тим вдалось замовити кошторисну документацію . Ми зробили все що від нас залежало перед новим роком . Нажаль сам ремонт до нового року зробити не встигли ,тільки частково і частково він продовжується зараз . Думаю ще 10 днів нам потрібно щоб завершити цей ремонт. Тепер два ліхтарі будуть перекриті новим матеріалом і  у фондах та виставкових залах текти на голову не буде».
Експлуатаційний термін старого покриття ліхтарів замість семи років склав майже 18 . Тому ремонтувати покриття працівники брались час від часу самотужки.
«Під час сильних вітрів нам здувало листи перекриття ,ми шукали їх по кварталу ,приносили назад якщо було можливо то встановлювали якщо ні то купляли нові. Дуже добре видно особливо на великому куполі старі і нові які ми ставили самотужки і нові частини які ставлять зараз».
Окрім покриття також вдалось відремонтувати найбільш проблематичні ділянки стелі в приміщеннях де зберігають полотна. На разі в музеї думають про капітальний ремонт всього даху будівлі ,адже затікання води і волога на стелі і стінах несе небезпеку як самій будівлі так і музейним експонатам серед яких одна із родзинок музею картина художника Микола Івасюка.
Інна Кіцул,директор Чернівецького обласного художнього музею: «Залишається загроза для цієї картини але вона є достатньо великою цінністю за оцінкою  експертів це одна з картин Миколи Івасюка ,зроблена спеціально під це приміщення та отвір в ньому ,вона як частина інтер’єру тому зняти її і заховати ми не можемо її потрібно зняти та реставрувати і покласти назад ,але ліквідувати причину затікання спочатку».

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2018 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 607 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.