Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
«Буковина як контактна зона» - такий проект презентували у Чернівцях
Середа, 10 січня 2018, 16:58
У рамках якого науковці з України, Румунії та Швейцарії досліджували відносини національних меншинств у нашому краї.
Проект «Буковина як контактна зона» зосереджений на дослідженні взаємовідносин етнічних Українців які проживають в Румунії та є громадянами цієї країни, та етнічних румунів які проживають в Україні. Науковці за допомогою соціальних опитувань громадян, вивчали самоідентиіфкацію представників національних меншинств.
Сергій Гакман член наукового проекту «Буковина як контактна зона» : «Справа в тому, що ми завжди цікавилися взаєминами етнонаціональних меншинств на прикордонні як  одного так і з іншого боку кордону, Адже раніше такі дослідження відбувались або з українського, або з румунського боку кордону. І це мабуть перше дослідження у якому це дослідження проводились по обидва боки кордону, використовуючи один і той же інструмент, принципи та виборку».
Серед  основних тем для опитування науковці вибрали питання мови, громадянства та сучасних взаємовідносин.
Сергій Бостан експерт проекту «Буковина як контактна зона» : «Ми піднімали досить цікаві та гострі питання які спекулюють ся у пресі, які часто підіймаються політиками але повинні обговорюватись у наукових колах, тому що особливості міжетнічних відносин повинні розглядатися об’єктивно а не розкручуватись певними особами у власних інтересах».
Згідно з результатами досліджень науковці зазначають що етнічні меншини в Україні та Румунії з повагою відносяться один до одного, та на територіях їхнього проживання відсутні сепаратиські настрої.
Сергій Гакман член наукового проекту «Буковина як контактна зона» : «Більша частина людей вважає себе громадянами тієї країни, нам не загрожують сепаратиські рухи, як з   одного так і з іншого боку кордону. Етнічні меншини як в Україні так і в Румунії з повагою відносяться до країни свого проживання, до мови, яка є державною в іншій країні і готові до співпраці з іншою нацією».

 

Коментарі 

 
+1 #1 ОДА 10.01.2018 17:53
Фото з іншого заходу
Цитувати
 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2018 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 117 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.