Погода в Черновцах
 
Про поступове наближення законодавства та практики до принципів права ЄС PDF Друк e-mail
Четвер, 11 січня 2018, 14:33
Зокрема у сфері інфекційних хвороб, служби крові, трансплантації тканин і клітин, а також тютюну говорили в студії щотижневої радіопрограми «Доступно? ЄС!».
Підписавши Угоду з ЄС, Україна взяла на себе зобов’язання до 2026 року оновнити національне законодавство у сфері охорони здоров’я. В.о. директора Державної установи "Чернівецький  обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" розповіла про розбудову системи громадського здоров'я.
Наталія Гопко, в.о. директора Державної установи "Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України": «Якщо аналізувати реальний стан речей, то в Україні назбиралось чимало проблем, які потребують негайного вирішення, будь який процес, створення будь якої моделі, мають на меті забезпечити якийсь конкретний результат. В нашій ситуації – це здоров’я українців, це збільшення тривалості рівня життя. Ні для кого не секрет, що українці живуть на 11 років менше за європейців».
Створення системи громадського здоров’я забезпечить консолідацію фунуцій громадського здоров’я, міжвідомчу співпрацю, а також залучення саме громадян держави до цієї роботи.
Наталія Гопко, в.о. директора Державної установи "Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України": «Багато років ми звикли перекладати відповідальність за власне здоров’я на державу. І ситуація така, що найбільше коштів зосереджена на надання медичної допомоги, натомість сама система громадського здоров’я залишилась без уваги».
Але для того, щоб система почала діяти, потрібно привести у відповідність українське законодавство.
Наталія Гопко, в.о. директора Державної установи "Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України": «Зважаючи на те, що утворився центр громадського здоров’я розв’язати проблему зможе прийняття профільного закону, саме це дозволить дієво розподілити функції та обов’язки».
Статтею 427 Угоди про асоціацію з ЄС передбачено попередження та контроль за неінфекційними хворобами шляхом обміну інформацією та найкращими практиками, пропагування здорового способу життя. Саме цим сьогодні займається організація Товариство Червоного Хреста України.
Мирослава Островецька, керівник Чернівецької обласної організації Товариство Червоного Хреста України: «Працівники та волонтери проводять масштабну роботу щодо інформування щодо ВІЛ/СНІД, туберкульозу. До такої роботи залучають волонтерів, учнів шкіл, студенство».

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2018 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 557 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.