Погода в Черновцах
 
Днями в Чернівцях з’явились перші еко-бокси для збирання відпрацьованих люмінесцентних ламп та батарейок. PDF Друк e-mail
Четвер, 11 січня 2018, 16:17
В приміщеннях міської ради,центру з надання адміністративних послуг ,а також будівлях колишньої Шевченківської та першотравневої райрад  з’явились контейнери для збору використаних  батарейок   та енергозберігаючих лампочок різної модифікації.
Микола Зазуляк ,головний спеціаліст виробничо-технічного відділу департаменту ЖКГ міста Чернівці: «Ціль їх встановлення полягає у закликанні мешканців міста ,правильно утилізувати  люмінесцентні лампи та батареї живлення .  Люмінесцентні  лампи несуть шкоду довкіллю і людям в першу чергу тому що в них зберігається ртуть яка під час розбивання лампи випаровується і наносить шкоду довкіллю і здоров’ю людини».
Ціна одного такого еко-бокса складає близько 8 тис. грн. Вони  призначені для безпечного зберігання  ламп та батарейок,для цього в їх конструкції передбачена система повільного скачування ламп а внутрішня частина обшита поролоном що пом’якшує контакт ,не допускаючи пошкодження ламп ,а метал з якого виготовлені контейнери не вступає в реакцію з ртуттю.  Закривається контейнер на спеціальний замок  ,що обмежує доступ сторонніх осіб . Наразі в місті є 4 таких еко-бокси але як запевняють в департаменті ЖКГ на  досягнутому зупинятись не збираються.
«Далі планується ще встановити 13 еко-боксів подібних до тих що встановлені . Вони будуть встановлені в комунальних підприємствах які обслуговують житловий фонд міста. Головне щоб мешканці міста не викидали ртутні лампи на смітники ,щоб була можливість куди їх принести та поставити в еко-бокс, з перспективою подальшої утилізації. Є заключний договір з ліцензованою організацією ,яка має досвід  і може виконувати роботи по їх утилізації».
Крім цього в департаменті зауважили що  разом із шкідливими ртутними лампами городяни помилково викидають в еко-бокси і звичайні лампочки. Тому планують розмістити інструкції  щодо правильного призначення еко-боксів.
 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2018 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 439 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.