Погода в Черновцах
 
Епідемія африканської чуми продовжує знищувати поголів’я свиней на Буковині PDF Друк e-mail
Четвер, 15 лютого 2018, 20:46
Буквально на днях це захворювання  спалахнуло в одному з підприємств у селі Молодія Глибоцького району, що привело до смерті більше ніж півтисячі свиней. Проте окрім фінансових втрат підприємців, та подорожчання ціни на м’ясо, проблеми виникають при утилізації загиблої худоби.
Олена жителька села Молодія, її будинок знаходиться по сусідству з фермою на якій відбувся спалах африканської чуми, у результаті якого загинуло 560 свиней.  За словами Олени, дим який розповсюджувався у результаті спалювання  заражених тварин, негативно впливає на екологію та на здоров’я членів її сім’ї.
Олена Кристиленко жителька села Молодія: «Два дні тому почали сюди привозити шини, камаз, і на них почали спалювати свиней. Свині хворі, їх спалювали безпосередньо біля нашого житла, стовп диму від шин, все це лягло на ділянки і з хати неможливо було вийти».
Разом з Оленою проживають, її вагітна дочка з чоловіком та внук, якому три роки. Вона говорить, що через дим який розвіювався над її подвір’ям майже два дні, все сімейство відчували проблеми зі здоров’ям.
Олена Кристиленко жителька села Молодія: «Донька вона задихалась, погано себе почувала, ця кіптява проходить крізь всі перешкоди, внука на прогулянку ми не могли вивести, і дитина два дні сиділа в хаті, ми вже не знаємо куди звертатись і що робити».
Зараз в’їзд на територію підприємства обмежений працівниками управління ветеринарної служби Глибоцького району, задля запобігання розповсюдженню чуми. Працівник служби Микола Фесюк каже, що утилізація заражених свиней за допомогою шин відповідає всім нормам.
Микола Фесюк працівник управління ветеринарної служби Глибоцького району: «Не тільки за допомогою шин. Там кладеться шини, дрова, селітра, по стандарту як воно має бути. – Тобто за допомогою шин свиней можна спалювати? – Можна».
Директора підприємства на фермі не було, проте робітники змогли нам повідомити, що утилізація свиней була узгоджена з адміністрацією району та області.
«Це від нас не залежить. Тут була адміністрація і всі голови, то від нас не залежить. Була Глибоцька
адміністрація і Чернівецька, вони все вирішили і то від нас не залежить».
За словами начальника головного управління держпродспоживслужби у Чернівецькій області, за останній час на Буковині зафіксовано 5 випадків спалаху африканської чуми свиней, у результаті яких загинуло 850 голів худоби.

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2018 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 2145 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.