Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
21 березня у світі відзначається день людини із синдромом Дауна
Середа, 21 березня 2018, 17:54
Мабуть, через це їх і називають «дітьми сонця». 21 березня у світі відзначається  день людини із синдромом Дауна. І це не випадково, адже день і місяць відповідають номеру та кількості хромосом у «сонячного» новонародженого. У Чернівецькій області проживає близько 220 таких діток, спеціально для них небайдужі влаштували справжнє свято.
Буковинка Галина виховує сина з діагнозом синдром  Дауна, хлопчикові 3, 5 роки. Жінка розповідає , такі дітки унікальні,  охоче прагнуть до спілкування та потребують особливої уваги.
Галина Миронів – виховує сина з синдромом Дауна: «Ми з ним займаємося, так як я педагог , він дуже любить читати книжечки, він дуже любить співати – це для нього основне . Для цієї дитини треба приділити багато уваги, треба з ним багато розмовляти, треба все пояснювати та показувати . Завжди до нього посміхатися він це любить, любить привітних людей».
Громадське об’єднання «Миле сонечко» разом з благодійною організацією «Я майбутнє України» подарували особливим діткам справжнє свято – театралізоване дійство, конкурси та подарунки. Організатори кажуть, мета такого заходу - привернути увагу людей до дітей «сонця» , аби їх сприймали як звичайних діток.
Тетяна Венгренюк – голова ГО «Миле сонечко» : «В них немає зла, вони не вміють віддавати злом, вони тільки любов несуть, тільки доброту і тепло. Лиш їх треба трошки зрозуміти і сприйняти. Дітки артистичні, мають хист вчитися , малювати, співати , випічку робити».
Співзасновниця ГО «Миле сонечко» Марія Ємельянова розповідає, за кордоном влада звертає більше уваги на таких діток, вони навчаються разом з усіма іншими в школах, здобувають освіту в університетах. Суспільство сприймає їх краще. В Україні ситуація інакша, інклюзивна освіта для особливих дітей лише від нещодавно  в дії.
Марія Ємельянова – співзасновниця ГО «Миле сонечко» : «От наприклад, створюється інклюзивний клас , там беруть 3х дітей з особливостями розвитку , до цих дітей має прикріплятися асистент-вчителя, який допомагає вчителю під час уроку».
Пані Марія продовжує, «сонячні» діти», мають різний розвиток, тому якщо батьки бажають та дитина цього потребує, під час навчального процесу  до учня має бути підкріплена ще одна людина «тьютор» (tutor).
Марія Ємельянова – співзасновниця ГО «Миле сонечко» : « Є діти які можуть вчитися, але він не може сам піти в туалет, не може сам собі зав’язати шнурки, переодягнутися на фізкультуру. Тобто йому потрібна допомога, батьки повинні за власний кошт наймати тьютора , держава цих тьюторів не оплачує. Тому складається ситуація, коли батьки лишаються прив’язаними до дитини, мама або батько не можуть спокійно піти на роботу і відвести дитину в школу».
В різних країнах ця ситуація вирішується по-різному, в Канаді , до прикладу, є тьютори, і їх робота оплачується за кошт держави. Більше того, таких дітей забезпечують до ввезенням з дому до школи і навпаки. Організатори кажуть, люди з синдромом Дауна обдаровані не менш, ніж інші. Серед них є успішні – адвокати, моделі, актори і не лише.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< березня 2018 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 276 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.