Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Забудова чернівецьких парків кафетеріями, ресторанами та магазинами – є недопустимим
Понеділок, 26 березня 2018, 17:06
Забудова чернівецьких парків кафетеріями, ресторанами та магазинами – є недопустимим, переконані активісти та експерти. Кажуть, відсутність стратегії розвитку та не бажання влади зробити парки самоокупними, призводить до того що зазеленені зони стають площадкою для комерційної діяльності, тим самим знищуючи природу та ґрунт.  Чи можливе будівництво закладів харчування у парках та якими вони повинні бути?
Проблема забудови у парках Чернівецької області та й загалом в Україні простежується від початку її Незалежності.  Це питання не регулюється, тому озеленені зони з часом перетворюються на площадки для комерційної діяльності, розповідає координатор ГО «Центр UA» Павло Тодорович.
Павло Тодорович – координатор ГО «Центр UA» у Чернівецькій області: «Ми дивились на європейську практику, це власне рекреаційні зони і зони садово-паркового мистецтва, там не має нагромаджень мафів, ресторанчиків, це суто зони відпочинкові. Ми бачимо що в Чернівцях це категорично відрізняється в нас дуже багато кафе, магазинів, ресторанчиків. В парках так не повинно бути, и власне розміщення таких закладів – це порушення природоохоронного Законодавства України».
Директор центрального парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка Юрій Венгринюк, не погоджується з цією думкою, каже існують різновиди парків, на доказ цьому показує документ.
Юрій Венгринюк – директор центрального парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка: «Ось є таке положення про парки, то згідно з цього положення, парки культури і відпочинку , я акцентую на цьому, це не просто парки, де є зелена зона більш нічого. Парки культури і відпочинку в себе включають – і літній театр, який є в нас, атракціонні комплекси, майданчики де проводять ігри та конкурси, ну і зрозуміло що також є громадське харчування, якщо ми його називаємо».
Парк ім. Т. Шевченка має статус культури і відпочинку, тому в такому випадку каже Юрій Венгринюк –всі функції вище зазначені є допустимими. Юрист Тетяна Шепелько зазначає, обидва Чернівецьких парки - Жовтневий» і парк Шевченка – це пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення. Ці охоронні свідоцтва отримали ще за радянських часів.
Тетяна Шепелько – юрист: «Я не скажу точно дати 1989-90 роки. А отже, підпадають під дію Закону України про природно-заповідний фонд. Тому всі твердження про те що там можуть розвиватись заклади харчування чи так чи іншим чином загарбуватись комерційно території парків не відповідає дійсності, тому що перш за все природоохоронне законодавство, а потім все решта».
Юрист продовжує, відкривати кафе та різні заклади харчування можна, однак при цьому не порушуючи природо-охоронного законодавства.
Тетяна Шепелько – юрист: «Кафешка - переносна форма, яка не порушує грунти, не порушує еко-систему парку, яка не бетонує біля себе простір, яка не порушує природо-охоронне законодавство може існувати».
До прикладу, за словами юриста нещодавній  рейд перевірки державно-екологічної інспекції , який відбувся 1 листопада, показав що у парку «Жовтневий» , всі підприємці які встановили малі архітектурні форми, здійснили це з порушеннями законодавства.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< березня 2018 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
27 28 29 30 31  

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 283 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.