Погода в Черновцах
 
Єврейська громада провела в останню путь головного рабина Чернівців Ноаха Кофмаського PDF Друк e-mail
Вівторок, 22 травня 2018, 15:50
До центрального палацу культури на Театральній площі  прийшли рідні та не байдужі чернівчани попрощатися з рабином, який  багато років служив громаді міста.
Чернівці  попрощались з Ноахом Кофманським , людиною яка 26 років служила громаді міста.  Цими вихідними  після третього інфаркту на 72-му році життя ,голова Чернівецької єврейської релігійної громади помер .
Ілля Хаймович Хочь, голова Чернівецького обласного благодійного фонду” Хесед-Шушана”: «Це була людина у якої було велике серце, яка завжди всім допомагала, не залежно від віросповідання, конфесії.
Він завжди допомагав ділом і словом. Втратила не тільки родина, втратило місто. Великого патріота, чернівчанина,буковинця. Я думаю ми ще довго будемо пам’ятати про цю чудову людину».
Наприкінці 70-х років Ноах Кофмаський здобув релігійну освіту у Ізраїлі. Та дві вищі освіти світського характеру у Чернівцях і Москві.  Кожного дня,рабин завжди був готовий допомогти та дати відповідь на запитання,котрі турбували прихожан.
Мінахем Гліценштейн,головний рабин Чернівецької області: «Я хочу сказати, що кожного дня о 6 ранку, він вже був у синагозі до самого вечора. За єврейською традицією, рабин – це людина,котра відповідає на кожне запитання людини. Люди із різних поколінь, духовні,матеріальні, завжди ходять до рабина і чекають, щоб він відповів на їхні запитання.
Він завжди був готовий це зробити, був дуже розумним,давав гарні поради. Люди це дуже цінували».
Пам’ять Ноаха Кофманського прийшов вшанувати і  Чернівецький міський голова.
Каспрук Олексій Павлович,чернівецький міський голова: «Пам’ятаю, як людину, яка дуже багато зробила не тільки насправді для єврейської громади Буковини, а взагалі для розвитку Чернівців. Для чернівчан це завжди була людина добра, яка могла порадити, наставити. Ну таке життя. На одному з молебнів, у 14-му році, ми молилися за наших полеглих воїнів. Він як священик сказав слова, з якими дуже важко віруючій людині погодитися «Бог дав, Бог взяв». Тепер він ближче до Нього».

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< травня 2018 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 414 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.