Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Здорова сім’я – здорова нація, акція саме під такою назвою стартувала по всій Україні
Вівторок, 22 травня 2018, 16:02
Усі охочі буковинці протягом тижня можуть безкоштовно пройти ряд обстежень, зокрема діагностику на ВІЛ/СНІД  та отримати безкоштовну консультацію у провідних медичних фахівців міста.
Чернівчанка Людмила Андроничук , проходивши повз Театральну площу, вирішила долучитися до акції здоров’я та отримати безкоштовну консультацію лікарів -кардіологів.
Людмила Андроничук – пенсіонерка: «Я сюди звернулася і дуже дякую, мені поміряли тиск. Все добре. Порекомендували, що приймати. Я дякую вам, що ви зробили таку акцію у місті».
Зокрема у рамках акції відбувається і всеукраїнський тиждень планування сім’ї, який проходить у Чернівцях вже декілька років поспіль.
Андрій Попадюк – головний лікар обласного центру здоров’я: «Ми всі розуміємо про проблеми і нашій державі з демографічною ситуацією, ну і на всіх рівнях, на яких можемо хочемо повпливати на це. Тому сьогоднішня акція присвячена цій тематиці ».
Основним організатором акції є обласний центр планування сім’ї при діагностичному центрі, також участь беруть обласний ендокринологічний диспансер та обласний центр здоров’я.  Долучилися до акції і студенти медики, які розповідали молоді про те, як потрібно правильно запобігати статевим захворюванням та планувати свою сім’ю.
Андрій – студент: «Питання статевого здоров’я та планування сім’ї це те саме, що і звичайний кашель. Це є нормально і цього не треба соромитись, оскільки краще запобігти захворюванню, ніж потім його лікувати».
Цього року в Україні в рамках нової медичної реформи стартувала державна програма , за допомогою якої люди зможуть самостійно обрати свого лікаря .
Юрій Лесюк – заступник директора департаменту охорони здоров’я: «Буковинці сприйняли позитивно цю програму.  Для чого вона потрібна, для того щоб потім знати скільки потрібно виділяти коштів на первинну медичну допомогу, щоб ефективно і раціонально використовувати кошти, які виділяються на первинну медичну допомогу , що дозволить покращити якість надання медичної допомоги нашим мешканцям. На кожну декларацію держава буде виділяти 370 гривень – це базова ставка, тому що на дитину вона у чотири рази більша – 1480 гривень, на старшу людину у два рази більшу – 740 гривень. Це страхові внески, які гарантує держава для того, щоб людину могла отримати безкоштовну допомогу».
Наразі Буковина знаходиться  на 4-му місці в Україні за кількістю підписаних із сімейними лікарями декларацій.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< травня 2018 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 464 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.