Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Другий етнічно-фольклорний фестиваль «Клішковецькі барви»
Середа, 23 травня 2018, 17:18
У селі Клішківці, що у Хотинському районі, вже другий рік поспіль відбувається фольклорно-етнографічний фестиваль під назвою «Клішковецькі барви». Цього річ захід був присвячений видатним жителям села, серед яких і перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк.
У рамках Другого етнічно-фольклорного фестивалю «Клішковецькі барви» учні школи імені Леоніда Каденюка презентували виступи з елементами локальних традицій. Загалом свято складається з трьох частин, кожна з них присвячена відомим Клішківчанам, а саме космонавту Леоніду Каденюку, композитору Василю Фокшуку та літописцю села Дмитру Карвацькому.
Анатолій Танащук директор Клішковецької ЗОШ імені Леоніда Каденюка: «Ми мали на меті виховання нашого покоління, учнів, у дусі наших традицій, щоб у сучасному глобалізованому світі, ми не загубилися, зберігали власні традиції, зберігали наші самобутні звичаї та обряди, і це допоможе щоб ми відчували себе дійсно нацією у сучасному світі».
Клішківці стали одним з перших сіл області, на базі якого було утворено об’єднану територіальну громаду. Сільський голова Василь Ченківський говорить, що реформа децентралізації сприяє не тільки економічному, а й культурному розвитку громад.
Василь Ченківський Клішковецький сільський голова: «Ми досягли вагомих вкладів у освіту, медицину, соціальну сферу села. Ми пишаємось цими здобутками і маємо багато завдань які перед нами стоять, і ми думаю разом будем це долати. Ми зібралися для того щоб зустрітися, поспілкуватися, і я думаю що будуть задоволені і громад і гості».
Олександра жителька села Клішківці, вона каже, що у теперішньому інтерактивному світі дуже важливо пам’ятати власні сімейні  традиції.
Олександр Шовган жителька села Клішківці: «Дуже добре, що роблять «Клішковецькі барви», тому щоб ми пам’ятали традиції народу, наше коріння, зоб ми пам’ятали як ми були маленькими і у кожній хаті мав бути гарний вишитий рушник».
Сергій під час фестивалю взяв участь у інсценізації традиційного клішковецького весілля.
Сергій Кирилюк учень Клішковецької ЗОШ імені Леоніда Каденюка: «Буду показувати народний танець, коробочку. Ми покажемо цим танцем шо наші традиції живі, не вмерли, всі будемо підтримувати їх і що наша держава буде процвітати адже у неї є таке майбутнє як ми».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< травня 2018 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 24 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 202 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.