Погода в Черновцах
 
У Чернівецькій області понад 12 тисяч першачків з вересня місяця цього року сядуть за парти за системою «Нова українська школа» (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Вівторок, 05 червня 2018, 17:43
Підготовка триває повним ходом – як навчання самих  вчителів, так і з облаштування навчальних  приміщень. На останнє, модернізацію класів,  передбачено 55 мільйонів гривень з державного бюджету, однак цих коштів не вистачає, повідомила головна освітянка області Оксана Палійчук.
Мультимедійна дошка, одномісні  парти, стільці,  персональний комп’ютер вчителю , перелік дидактичного  обладнання з різноманітних предметів і не лише. Так буде виглядати клас нової української школи, на модернізацію  освітнього середовища у Чернівецькій області було виділено 55 мільйонів гривень. Однак цих ресурсів,  є не достатньо зазначила директор Департаменту освіти і науки Оксана Палійчук  , тому  буде спів фінансування з місцевих бюджетів.
Оксана Палійчук – директор директор Департаменту освіти і науки ОДА: «Якщо це гірська місцевість то 95 на 5 % , 95 даємо з державного , 5% до фінансування з місцевого . Якщо це є сільська територіях, в районах, ОТГ – це 90% - 10%. Тобто є спів фінансування різне залежно від типу закладу , від типу території. І навіть тих відсотків буде замало якщо ми хочемо все обладнати».
Оксана Палійчук зазначила, що в жодному разі ніхто немає права вимагати коштів від батьків. Якщо ж  батьки бажатимуть  придбати щось для класу – це все повинно бути з власної ініціативи.
Оксана Палійчук – директор директор Департаменту освіти і науки ОДА: «Це має все обліковуватись , ні в якому разі живі гроші в закладі освіти ходити не повинні в такому форматі і керівництво закладу не має вказувати чи вимагати. Воно може сказати що нам би хотілося, словнички , така література, дивіться вона дійсно потрібна для наших дітей. І коли батьки переконані в цьому і можуть собі це дозволити , в міру своїх можливостей, не заставляючи жодного батька , підкреслюю, то це їхнє право».
З метою трансформації змісту освіти наразі перепідготовку в області пройшли 600 вчителів. Відбувалось  це як в електронному форматі, так і очно на практиці.
Алла Кобевко – заступник директора ЗОШ№ 27: «Ось от такі сертифікати вони мали всі отримати , я також пройшла це навчання, поруч із тим що ми навчались і при обласному Інституті після дипломної освіти і зараз згідно наказу проводимо очні сесії. На цих очних сесіях в нас є також план , який затверджений, кожен має тему. Ми стараємося так щоб практично навчити тих азів вчителів що їх чекає у новій українській школі – це і ті нові зміни в освітніх програмах і нові зміни в підходах».
Навчання у школах буде розподілене на 2 цикли – 1-2 клас і 3-4. Перших два роки учнів оцінювати взагалі не будуть, однак по закінченню першого навчального року учневі видадуть «Свідоцтво досягнень» , де будуть зафіксовані вивчені галузі.
Руслана Сікорська – вчитель: «Кожна галузь характеризується в декількох позиціях і за певними параметрами. На кожне питання ми повинні вибрати одну з 4х відповідей – Чи дитина має значні успіхи, чи демонструє помітний прогрес, чи досягає результату за допомогою вчителя або потребує допомоги. Тобто в цих номінаціях ми даємо відповідь на кожне з запитань».
Опісля заповнення документу, до нього додаватимуть рекомендаційний лист від вчителя,  з вказівкою що потрібно кожній дитині для покращення свого успіху.

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< червня 2018 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 1479 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.