Погода в Черновцах
 
Хтось опановує нову мову, а хтось вишиває хрестиком (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Середа, 06 червня 2018, 18:43
Усі вони на пенсії , однак протягом 2017 -18 навчального року були студентами «Університету третього віку».  У травні навчання добігло свого завершення,  тому сьогодні у дворику Ратуші випускникам закладу  вручили сертифікати.
Проте що навчатись ніколи не пізно , доводить пані Іраїда. Вона відвідує «Університет третього віку»  вже третій рік поспіль. Каже, прийшла до закладу аби дізнатись щось цікаве для себе. Тому обрала вивчення іноземних мов – англійську, болгарську та польську.
Іраїда  Васькова – слухач «Університету третього віку» : «Кажуть  «скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина. В свій час у молоді роки десь не було часу, треба було працювати, а от тепер працюєш для себе. Коли знаєш 1 мову, тоді опановувати інші трошечки легше.  І головне, вона вчить не вчити, а з легкістю – пісні співаємо віршики розказуємо».
Таких випускників як пані Іраїда – 90. З жовтня місяця слухачі Університету за власним бажанням вивчали іноземні мови, рідну мову, історію Буковини , культурологію і не лише., Також відвідували театр, філармонію, виставки, та концерти.  
Ірина Слободян – зав.відділення денного перебування КЦ «Турбота» : «Коли людина виходить на пенсію – це для неї і так психологічна травма. Тому що є люди, які мають великі сім’ї і відчувають себе у цих сім’ях затребуваними , а є люди, діти яких живуть за кордоном , які одинокі, які не мають з ким спілкуватися. Вони тут знаходять, по-перше, розвиток для себе , по-друге – спілкування, вони починають дружити один з одним , і тоді вони не тільки спілкуються в межах університету , а й спілкуються у повсякденному житті».
«Університет третього віку» працює 6 рік поспіль на базі комунального центру  «Турбота». І кожного року працівники закладу намагаються вводити в курс навчання нові предмети.
Ірина Слободян – зав.відділення денного перебування КЦ «Турбота» : «Ми хочемо домовитись з кафедрою географії , просити їхнього викладача волонтера , для того щоб почитали нам географію . Ще ми маємо задумку на астрономію і на фізику. Тобто наші підопічні цікавляться не тільки якимись такими простими прикладними предметами, їх цікавить більш глобально, як допустим , створення Всесвіту».
Навчання  в Університеті є безкоштовним , студентами закладу можуть стати люди пенсійного віку та інваліди 1,2 та 3 груп.

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< червня 2018 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 527 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.