Погода в Черновцах
 
Особливість нашого народу в тому, що ми живемо сьогоднішнім днем (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
П'ятниця, 15 червня 2018, 17:30
А в  зв’язку з пенсійним реформуванням, українці в майбутньому можуть зіткнутись з проблемою нарахування пенсій, якщо за новими правилами не матимуть 35 річного стажу. Наразі в зоні ризику опинились заробітчани, фрілансери, жінки, які перебувають в декретній відпустці і не лише. Для того аби краще проінформувати населення та запобігти критичним ситуаціям, представники центру «Синергія» презентували спеціальний проект.
Проект «Підтримка регіонального діалогу в пенсійній реформі» націлений на те, аби протягом 6 місяців напрацювати висновки та рекомендації , щодо покращення пенсійної реформи у нашій області,  шляхом дослідження ситуації в кожному регіоні . Планується збір інформацій методами фокус груп та глибинних інтерв’ю.
Тетяна Медіна  –керівник проекту «Підтримка регіонального діалогу в пенсійній реформі в Чернівецькій обл.» : «За допомогою глибинних інтерв’ю – це різновид опитування з однією людиною , яке триває до 1 години і можна вивчити як особливості трудової кар’єри і вийти на приблизне вирахування приблизного стажу та  визначити найбільш важливі проблеми з підготовкою виходу на пенсію».
Цільовою аудиторією проекту є – приватні підприємці, які в обов’язковому порядку сплачують Єдиний соціальний внесок,  жінки, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, заробітчани, фрілансери., роботодавці, у яких працівники зайняті в тіньовому секторі» і за яких сплати єдиного соціального внеску не відбувається.
Наталія Батракова – виконавчий директор Центру громадської активності «Синергія» : «Будемо вести активну компанію, роз’яснювати людям чому потрібно бути офіційно працевлаштованим, як впливає на ті умови в яких люди проживають. З 2021 року усі будуть виходити на пенсію у віці 60 років, і ті особи яким не буде вистачати пенсійного стажу, а сьогодні мінімальний пенсійний стаж це 35 років, вони змушені будуть працювати ще 3, 5, 8 років в залежності від того скільки цього стажу їм не буде вистачати».
За словами виконавчого директора Центру громадської активності «Синергія»  Наталія Батракової є і інший шлях, як можна отримати пенсійний стаж – це його докупити, в такому випадку 1 місяць стажу коштує орієнтовно 1600 гривень. Однак такий метод особливо не заохочує людей, адже тим громадянам яким не вистачає багато років, доведеться і  сплатити не мало.
Наталія Батракова – виконавчий директор Центру громадської активності «Синергія» : «Це виходить суттєва сума, і людина каже навіщо мені доплачувати, якщо я можу на ці кошти можу пару років жити , або допомагати дітям».
Якщо ж люди працездатного віку працюють за кордоном офіційно, в країнах де немає договорів про уникнення подвійного оподаткування. Українець в майбутньому може претендувати на гідну пенсію в своїй країні.
Наталія Батракова – виконавчий директор Центру громадської активності «Синергія» : «Наприклад, якщо ми говоримо про Англію, куди вони їдуть працевлаштовуватись , то там місяць дається на оформлення усіх цих страхових документів. Сьогодні коли вони їдуть по робочим візам, вони мали би мали в першу чергу отримати цю інформацію про уникнення подвійного оподаткування. Є офіційне працевлаштування, за вас роботодавець в тій країні де ви працюєте сплачує так само внески і потім коли у вас настає певний період , можна звертатися в ті органи соціального страхування , які будуть вам давати довідку, скільки вам нараховано і скільки сплачено за вас у пенсійний фонд».

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< червня 2018 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 561 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.