Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Надзвичайна ситуація трапилась в Чернівецькому СІЗО 8 червня
Понеділок, 18 червня 2018, 16:03
Конфлікт між адміністрацією та деякими затриманими призвів до підбурення інших в’язнів, розтрощених вікон, решіток та намагань вибити двері камер.
Алла Палій є мамою одного із затриманих ,жінка зазначає що ніякого заколоту не було ,своїми діями в’язні  намагались привернути до себе увагу.
Алла Палій ,мама одного із затриманих: «В одного з хлопців була кровотеча ,ніхто не хотів приймати ніяких заходів по наданню допомоги цьому ув’язненому тому хлопці почали стукати в двері щоб на них звернули увагу і викликали швидку допомогу ,це був основний привід.  Там була просто шумова атака ,ніякого заколоту не було ,просто хлопці гримали у двері та решітки щоб звернути увагу».
Петро Лисак,начальник Чернівецького СІЗО: «Ситуація була спровокована одним з в’язнів з групи осіб ,який вимагав для себе вивозу до медичного закладу для лікування але у лікарів не було підстав для його вивозу.  Контрольно , ми викликали швидку медичну допомогу ,лікарі якої його оглянули та підтвердили симуляцію».
Наскільки доступним є медичне обслуговування для затриманих ,дізнаємось у  начальника слідчого ізолятору.
Петро Лисак,начальник Чернівецького СІЗО: «Медична допомога абсолютно доступна . Наша медична частина у повному складі є лікарі по всіх напрямках ,вони працюють постійно та цілодобово ,щоб одразу відреагувати на скарги в’язнів».
Як розповідають  правоохоронці даній ситуації передувало  задимлення  на території СІЗО ,яке персонал прийняв за пожежу та взявся її ліквідовувати.
Петро Лисак,начальник Чернівецького СІЗО: «Чи це спів падіння чи заплановано ,з цього приводу ведеться слідство . Таким чином весь персонал знаходився поза зоною і займався задимленням. Поки ми були всі там ,тут починався заколот».
Для вирішення ситуації в СІЗО прибула Національна гвардія та поліція. Довелося вдаватися до силових методів.
Алла Палій ,мама одного із затриманих: «У мого сина вибита лопатка ,є забій, допомоги не було ніякої . В нього розбита голова у мене є фото коли він це показував у суді ,він перемотаний та не міг підняти футболку щоб показати удари,які були нанесені».
Керівництво ізолятору переконує що дії правоохоронців були законними .
Петро Лисак,начальник Чернівецького СІЗО: «Все законно і слід відмітити що діяли всі професійно ,травмованих немає ,якщо є тілесні ушкодження не перевищували необхідних мір для того щоб подавити буйство певних осіб . Не до всіх вони застосовувались, а тільки до активно буйних та осіб які провокували адміністрацію до певних незаконних дій».
Пані Алла та  деякі родичі в’язнів  з такими діями правоохоронців не згодні. Тому вирішили звернутись до суду та прокуратури.
Алла Палій ,мама одного із затриманих: «Наш позов частково задовольнили в прокуратурі по ст.365 . Щодо ст..127 нам зробили відмову так як не вважають що наших дітей,чоловіків,батьків там катували . Після цього мною та декількома особами  була написана зава до СБУ а саме скарга на прокуратуру за часткову бездіяльність і не задоволення нашого позову . Сьогодні відбулось засідання і мою скаргу було задоволено  протягом 24 годин прокуратура повинна розглянути справу по ст.. 127 Катування».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< червня 2018 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 1012 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.