Погода в Черновцах
 
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет з пасторським візитом цими вихідними відвідав Буковину PDF Друк e-mail
Понеділок, 25 червня 2018, 14:55
У селі Мамаївці у храмі святого Івана Хрестителя, він відслужив святкову літургію та освятив престол. А опісля завершення, Патріарха відзначили  орденом «На славу Буковини».
За 2 роки це вже 3 візит Патріарха Філарета на Буковину, з самого ранку у храмі святого Івана Хрестителя,  чимало вірян, дехто з них приїхав із сусідніх сіл, до прикладу  20 людей з села Вашківці.
Світлана Олійник – вірянка: «Шкільний автобус взяли і приїхали сюди, на освячення престолу і відкриття нової церкви. Віримо в Бога, тому що ми хочемо, щоби нашу церкву українську признали Автокефальною, щоби в нас була єдина церква наша українська. І приїхали підтримати, послухати нашого Патріарха Філарета».
Ярослав Швед – вірянин: «Я рахую що для села нашого це велика подія, тому що така людина Філарет приїхав. Перше, це для наших людей це честь велика і хвала. Друге, це як кажуть він піднімає дух, його приїзд піднімає дух наших односельчан».
Після завершення літургії голова ОДА Олександр Фищук вручив Патріарху Філарету найвищу відзнаку ОДА – орден «На славу Буковини».
Щодо надання автокефалії українській православній церкві Філарет повідомив, що все що вимагав Вселенський Патріарх Варфоломій від трьох церков – Київського Патріархату, Автокефальної Церкви і частини Московського Патріархату – виконано. Зі сторони влади теж все виконано.  Однак каже, наразі відбувається боротьба за автокефальні церкви помісні.
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет: «Щоб вони не визнавали рішення Вселенського Патріарха надати Томос про автокефалію. І тому, ми молимось за Вселенського Патріарха, щоб Господь дав йому силу вистояти. Але йде шалена боротьба, тому ми сподіваємось що найближчим часом це питання повинно вирішиться».
Годинами пізніше Патріаху Філарету у Чернівецькому національному університеті вручили диплом та мантію почесного доктора ЧНУ.  Цього ж дня Філарет вручив дипломи випускникам Богословського відділення.

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< червня 2018 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
26 27 28 29 30  

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 1814 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.