Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
4 роки поспіль в Україні діяв мораторій на проведення перевірок
Вівторок, 26 червня 2018, 13:22
Для бізнесу це явище було позитивним, адже з боку контролюючих органів не здійснювався так званий тиск. Нині ж з 2018 року діє частковий мораторій на перевірки діяльності підприємств. То ж чого очікувати бізнесменам? Відповідь на це та інші питання дала  голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна, яка з робочим візитом відвідала Чернівці.
Власниця туристичної компанії Мирослава Поповецька, у цій справі вже 27 років,  за свою трудову діяльність зізнається бачила різні перевірки як законні, так і не законні.
Мирослава Поповецька – приватний підприємець: «Коли був повний «безпрідєл». Де кожен міг зайти з посвідченням і тебе перевіряти, це 2000 роки. Так як я з 19992 року на ринку, тоді було це жахливо. Одні дивуються, інші пишаються, що я в таки роки ні разу не зупинила свою діяльність».
У 2014 році мораторій було введено в першу чергу тому, що потрібно було перебудувати систему органів нагляду-контролю. У відповідності до Закону про державний нагляд-контроль, Кабінет Мінстрів постановою , прийняв перелік органів, які можуть проводити як планові так і позапланові перевірки, починаючи з 2018 року.
Ксенія Ляпіна – голова Державної регуляторної служби України: «Обов’язки контролюючого органу в першу чергу процедурні, це такий своєрідний процедурний кодекс.  Як попередити, як складати план, як оприлюднити, по яких питаннях перевіряти і т.д. Все це в Законодавчому вигляді впорядковано, тобто в нормативній базі створено майже Європейську систему. Залишилось не багато, досягти того щоб ця нормативна база працювала в житті як задумано».
Привести це Законодавство в дію можна лише спільними зусиллями, тому голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна закликала бізнесменів боротись за свої права. Якщо підприємець вважає що його права були порушені,  під час здійснення перевірок з боку контролера, він має 2 способи – подати до суду або ж поскаржитись до Державної регуляторної служби.  
Ксенія Ляпіна – голова Державної регуляторної служби України: «Ми виходимо за скаргою підприємця на перевірку контрольного органу. І перевіряємо не підприємця, а орган нагляду-контролю, виключно на дотримання процедури».
Крім того,  звернула увагу підприємців на те, що сьогоднішнє Законодавство поставило вимогу перед усіма органами нагляду –контролю, оприлюднити на офіційних сайтах  усі нормативні акти, тобто норми, які перевіряються у ході перевірки.
Ксенія Ляпіна – голова Державної регуляторної служби України: «Якщо це екологічні вимоги, то що саме це має бути, щоб вважати свою діяльність екологічно чистою, якщо це санітарні вимоги, то яким санітарним нормам треба відповідати. Тобто підприємець може провести самоперевірку . Вийти на сайт, ознайомитись з чек-листами,  з нормативною базою. І може для себе чесно відповісти, є в нього якісь порушення на які можна буде потім в процесі перевірки накласти штраф, чи немає».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< червня 2018 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 27 28 29 30  

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 843 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.