Погода в Черновцах
 
Свої бойові навички на полігоні в Сторожинецькому районі відточують курсанти військової кафедри ЧНУ ім.. Ю. Федьковича (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Середа, 18 липня 2018, 17:19
Майбутні офіцери практикуються у поводженні з бойовою технікою та виконують вправи зі стрільби.
21-річний курсант Максим ,будучи родом з Миколаївщини, навчається в ЧНУ на економічному факультеті . Зараз майбутній офіцер проходить  двотижневу практику на полігоні . Хлопець ділиться  здобутими військовими вміннями та власне  тим , що ж послугувало мотивацію спробувати себе у військовій сфері.
Максим Катриченко , курсант: «Тому що це головна умова мужності в нашій країні в даний момент. Як на мене,мені здається,що без військового вишколу в житті в тебе не буде дисципліни.
Нас навчають основ військової справи, оскільки в майбутньому ми станемо молодшими лейтенантами. Це включає в себе відповідно основні військові навички на військові вміння. Ми маємо володіти також управлінським фактором, який передбачає керування основним військовим складом, який в тебе буде в підпорядкуванні. Тому нас навчають і основ управління військового і відповідно основ військового вишколу і основ військових навичок».
Разом з Максимом практику також проходять близько двох сотень курсантів,серед них і дівчата. Студентка військової кафедри, Галина , розповідає про враження від навчання з жіночої сторони. Дівчина хизується ,що їй ,з  колегами-курсантками подекуди  вдається  виконувати  завдання навіть краще, за хлопців.
Галина Гнатишин, курсант: «До нас,як до дівчат ставлення є більш лояльне якось менше навантажень і вського такого. Але ми стараємось не подавати,що ми є дівчата, ми тримаємо свою марку.Ми всі свої зусилля докладаємо до того ,щоб відрізнятись від хлопців.
Ми водили минулого разу на БРДМі ,то з дівчат ми не подавались ,не відступали, ми гарно їздили,нас хвалили».
Двотижнева практика є одним із заключних етапів для здобуття звання молодшого лейтенанта.
На полігоні курсанти мають змогу попрактикуватись у стрільбі з пістолета, автомата, протитанкового гранатомету та кулеметів різних калібрів,які є на бойових машинах. Як розповідає керівництво військової кафедри  система підготовки курсантів ,за останні роки зазнала певних змін.
Ярослав Зорій, завідувач кафедри військової підготовки ЧНУ ім. Федьковича: «В цілому залишився термін 2 роки навчання, але насичення годин збільшилось. Збільшилось в напрямку підготовки управлінської складової, тобто готувати офіцера лідера. Готувати офіцера,який спроможний управляти підрозділом, той ,який може швидко і грамотно прийняти рішення в раптово виникаючій обстановці.
Степан Мельничук, ректор ЧНУ ім. Фельковича: «Є зміни певні,якщо 2-3 роки тому ,згідно тих нормативних документів,які до нас доводяться, ми брали тільки студентів після 2- го курсу, вони вчилися на третьому курсі,на четвертому і тоді закінчували. Тепер ми беремо всіх бажаючих, навіть не студентів університету ,навіть людей, які не мають відношення до університету. Якщо він хоче дістати звання офіцера то він приходить і вчиться тут по тій самій програмі».

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< липня 2018 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 439 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.