Погода в Черновцах
 
«Єдині стандарти – життєздатне фінансування» (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Середа, 18 липня 2018, 19:28
Понад 2 з половиною місяці напрацювань, і ось експерти разом чиновниками міськради презентували результати проект, який дозволить ефективно та дієво використовувати бюджетні кошти на реалізацію програм Чернівців в напрямках освіти та житлово-комунального господарства. Фінансувався проект за підтримки Міністерства Закордонних справ Норвегії, сума гранту склала 300 тисяч гривень.
Одним із завдань проекту «Єдині стандарти – життєздатне фінансування» була  розробка єдиних стандартів місцевих цільових програм для забезпечення прозорості фінансування, яке  допоможе підвищити ефективність та дієвість використання бюджетних коштів. Крім цього, у рамках проекту презентували  інтерактивну карту бюджету для візуалізації місцевих фінансів. Про мету та інші важливі аспекти проекту розповіла його  координатор - Ольга Обершт.
Ольга Обершт,  менеджерка проекту: «Завершився проект який реалізовується спільно Лабораторією демократичних трансформацій та Чернівецькою міською радою . Якщо коротко, то голова мета – це прозоре фінансування, це прозорість, відкритість бюджетного процесу міської ради, залучення громади до цих процесів. Відтак, ми ставили своєю метою  аналіз 3 програм, цільових програм розвитку міста - це «Комфортне місто», «Сучасне місто» та програма розвитку освіти».
Підготовка методичних рекомендацій здійснювалась на підставі аналізу трьох наявних цільових програм. Христина Тибінка, ескпертка ГО «Центр досліджень місцевого самоврядування» повідомила, чого саме бракувало наявним програмам та яких змін вони потребували.
Христина Тибінка, експертка ГО «Центр досліджень місцевого самоврядування» : «Наявні програми були, скажімо так, трошки скорочені і розмиті, без чітко визначених проблем, без чітко визначеної мети і без чітко вимірюваних показників, що в принципі основне, тому що за вимірюваністю показників ми потім бачимо результат . Так само я би сказала, що наявні поки що міські цільові програми, вони були подані в такому дещо спрощеному режимі, тобто з меншою кількістю розділів обов’язкових. Тому документ, який розроблявся - це була така типова структура з поясненнями і роз’ясненням, що і як має включати кожний компонент, кожний розділ для ефективної розробки майбутніх програм».
Методичні рекомендації і інтерактивна карта бюджету  є надзвичайно важливими ресурсами для Чернівців, переконана фінансист Лівія Бабмбуляк, адже  основним орієнтиром програм вважають результативність і залучення громадськості до розподілу фінансового ресурсу міста.  
Лівія Бамбуляк, начальник фінансового управління Чернівецької міської ради: «Методичні рекомендації, де будуть визначені єдині стандарти підготовки, впровадження, але саме основне результативні показники. Для мене, як фінансиста, щоб кожна гривня мала ефективність використання,  що ми з цього будемо мати, яка користь для громади. Основне, щоб раціонально використати, розподілити фінансовий ресурс, максимально задовольнити потреби громади в напрямку сталого розвитку нашого міста».

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< липня 2018 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 598 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.