Погода в Черновцах
 
Обласна рада схвалила внесення змін щодо перспективного плану формування територій громад Чернівецької області (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Вівторок, 24 липня 2018, 20:32
Рішення було схвалено депутатами під час 23 сесії облради, напередодні якої не обійшлось і без сутички.
День в сесійній залі обласної ради розпочався з сутички між журналістом Петром Кобевком та місцевим активістом, так званим “народним бургомістром “ Володимиром Дідухом-Кобзарем ,останній почав ображати журналіста та тицяти на нього пальцем ,після чого чоловіки почубились.
Розпочавши сесію ,депутати обласної ради заслухали виступи народних депутатів України  . Зокрема, народний депутат Іван Рибак звинутавив заступника голови Чернівецької ОДА Василя Гостюка у брехні.
Іван Рибак,народний депутат України: «На каналі Чернівці пан Гостюк заявив, що я до нього телефонував і він зі мною познайомився під час телефонної розмови ,коли я його просив порішати мені земельну ділянку. Я хочу звернутись до присутніх тут представників правоохоронних органів ,  перевірити чи звертався я до відповідних органів влади з проханням надати мені земельну ділянку. Жодного разу не звертався ні до кого з тут присутніх і тих хто за межами цього залу, щодо вирішення своїх шкурняків».
Іван Рибак звернувся до голови ОДА з вимогою звільнити свого заступника Гостюка.
Після цього депутати  проголосували за рішення про внесення змін до обласного бюджету на 2018 , прослухали звіти голови Чернівецької обласної ради та голови ОДА . Також облрада ухвалила зміни до  перспективного плану формування територіальних громад області.   В попередньому плані формування передбачалось створення 44 ОТГ ,тепер це число зросло до 47  ,рішення було більшістю депутатів ухвалено без обговорень , а остаточного плану показано так і не було.   Такі дії піддались критиці як експертів з питань децентралізації так і представників громад.
Тарас Прокоп, радник з питань децентралізації Центру розвитку місцевого самоврядування: «Про те яка конфігурація ,остаточного тексту,ми так і не побачили . Наскільки я підходив до самих депутатів ,остаточного плану перспективного варіанту не було і тому ми не побачили як фактично він виглядає і за що взагалі голосували депутати обласної ради. Хоча і до раніше оприлюдненого плану на сайті облради . Виходило що перспективним планом створювались нерівномірні умови для розвитку майбутнього ОТГ . Ймовірно відчувалось, що це спричинить великий опір і будуть невдоволення ,через це технічно було зроблено так ,щоб швидко і без дискусій був прийнятий такий план».
Михайло Воєвітко,депутат Заставнівської районної ради: «Громади,які утворились,зовсім не називаються громадами ,це надалі сільські та міські ради ,в них ціла купа проблем . Тому те що відбувається зовсім не відповідає конституції ,адже зараз відбувається фактична ліквідація сільських рад і громади які нібито утворені фактично вливаються у цю сільську раду ,це зовсім не правильно ,адже постає купа проблем. Те що сьогодні відбулось ,це є прийняттям кота в мішку адже ніхто не знає які громади і де вони утворені ,це зовсім неправильно і далі буде більше проблем».

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< липня 2018 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 25 26 27 28 29
30 31          

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 541 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.