Погода в Черновцах
 
Не поділили синагогу (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Середа, 08 серпня 2018, 18:18
Близько 3 місяців після смерті головного рабина Ноаха Кофманського, навколо Чернівецької синагоги, що на вулиці Лук'яна Кобилиці , вирує боротьба за її правління. Один з представників іудейської громади стверджує, що має усі законні підстави керувати нею, підтверджуючи це документами. А інший ж каже, його обрав сам  народ шляхом голосування. Тож як вирішився конфлікт?
26 років головним рабином цієї Чернівецької синагоги був  Ноах Кофманський, після його смерті його місце унаслідував Авербух Шапса, чоловік сам себе представляє як голова релігійної громади, адже запевняє що його вибрав народ.
Авербух Шапса  – вважає себе головою релігійної громади: «Були проведені загальні збори повністю легітимні, законні. Було 47 людей з 70ти , тобто більше половини і мене обрали головою громади. Останні 5 років я працював тут як волонтер, помічником рабина, тобто я був фактично його заступником. Але деяким людям які майже не ходили в громаду чи взагалі не були членами громади це не сподобалось. Шахрайським шляхом вони викрали з облдержадміністрації подані нами документи, подали свої документи зборів, яких взагалі не було. Ми подали відповідну заяву в прокуратуру області, а також до міліції, СБУ, бо у нас були повідомлення що готується силовий захват синагоги».
Чоловік продовжує, каже має всі відповідні документи, протоколи загальних зборів, виписку з державного реєстру.  Його законність підтверджують самі люди, які його вибирали.
Марина Гітельман: «На зборах я голосувала за Авербуха, так і більшість голосувала і це правда. Збори були і відбулися, а що то за чужі люди приходять і вимагають то я вже не знаю. Вони навіть не євреї, приходять і вимагають синагогу. Ні, нічого не пропонували, все по-чесному. Всі люди голосували, всі задоволені тим,  що обіди є, що помагають».
Ірина Зельдіна: «Община должна править та, которая сюда приходит, а не люди которые заинтерисованы заработать пару копеек».
Інший  представник  – Степан Кофманський, він є зятем покійного Ноаха, нині виховує сина, якому за релігійними канонами покійний заповідав синагогу,  однак поки спадкоємцю ще немає 18-ти, тож керувати на думку Степана має опікун, тобто - він.
Степан Кофманский – вважає себе законним представником релігійної громади: «Люди которые есть в синагоге против этого, против внука и естественно против меня и тех людей которые меня поддерживают. Мы пытаемся законодательным путем вернуть синагогу общине, наладить нормальную роботу,  документы все подписаны, пригласить из Израиля кого-нибудь из раввинов достойных которые имеют семинарию. И плюс мы ведем переговоры с Менделем нашим действующим».
Ірина: «Они мне угрожают. А эти запуганные пару евреев, которые голодные как я, они их убедили что они для них боги. Воруют, когда пайки нам привозят. Тут беспредел. Был наш равин, был порядок, он умер – началась война за власть».
Наталія Австрієвська: «У человека еще не остыл прах, они уже сделали собрание. Он себя выдвинул сам , он предлагает людям пайки он предлагает людям деньги и чтоб только выбрали его. Вот он взял пачку водички и коробку печенек , кушайте мои дорогие, и все ж идут за него. Потому что он всех запугал и они его боятся. Он как сказал, если за меня голосовать не будете, я вас всех исключу из «Чернивчанки»  и вы не будете получать пайки».
Юридичний представник Степана Кофманського стверджує, усі документи на руках законні є виписка з державного реєстру  та довіреність від керівника релігійної громади Германа Фредіка Яковича.
Едуард – юридичний представник Степана Кофманського: «Довіреність від Германа на Кофманського. « А Герман це хто?» Це керівник цієї релігійної громади якого обрали законно, більшістю голосів. Є протоколи зареєстровані, у нас папери законні. З тієї сторони паперів немає ніяких взагалі, вони зараз перешкоджають законному представникові керівника потрапити у приміщення».
Авербух Шапса– вважає себе головою релігійної громади: «Я ще раз кажу, да в них є внесення в реєстр, але винесено на підставі фіктивних документів, зараз цим займається прокуратура».
Поки питання залишається невирішеним, 12 серпня у синагозі відбудуться розширені збори, де знову намагатимуться вибрати керівні органи правління.

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< серпня 2018 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 528 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.