Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
В ОДА обговорили проблеми, які виникли в Ломачинській сільській громаді Сокирянського району (ВІДЕО)
Вівторок, 14 серпня 2018, 17:23
В обласній державній адміністрації обговорили проблеми, які виникли в Ломачинській сільській громаді Сокирянського району – можливі вибори та відсторонення деяких депутатів. Нагадаємо, темою для довготривалого конфлікту є об’єднання Ломачинців з Новодністровською об’єднаною територіальною громадою, однак деякі люди навмисно блокують цей процес, так як не бажають приєднуватись до ОТГ.
На обговорені щодо села Ломачинці  у стінах ОДА були присутні голова Чернівецької обласної виборчої комісії Микола Каспрук та депутат Сокирянської районної ради Ігор Нажига, які повідомили про відсторонення 6 депутатів сільської ради певною ініціативною групою людей.
Ігор Нажига - депутат Сокирянської районної ради: «Є там створена ініціативна група, яка підбурює людей до протиправних дій. Зараз вони ніби то зініціювали відкликання 6 депутатів сільської ради, не обґрунтувавши це нічим і вже встигли прозвітувати у місцевих ЗМІ , що там безпрецедентний випадок 6 депутатів сільської ради вже відкликано , вони вже це використовують як факт. Але депутати та сільський голова будуть звертатися до суду., позов вже поданий».
Депутат Сокирянської районної ради Ігор Нажига продовжує, певна група людей у селі прагне дестабілізувати ситуацію. З приводу відсторонення депутатів не було дотримано жодних вимог Закону України про місцеві вибори , стверджує він, про їх відсторонення  не були  повідомлені а не сільській голова, а не інші обранці.
Ігор Нажига - депутат Сокирянської районної ради: «Ми чудово бачили, ця ініціативна група консультувалася з Козаком Василем Васильовичем , це зрозуміло хто є ініціатором. Тим більше він сам публічно признав, що він буде очолювати всі ці напрямки. «Чого вони хочуть?» Вони хочуть зірвати процес об’єднання з Новодністровською ОТГ».
Микола Каспрук - голова Чернівецької обласної виборчої комісії: «На мою думку члени територіально-виборчої комісії не зовсім досконало знають закон. Навіть в цьому випадку, якби вони припинили повноваження ось цих 6 депутатів сільської ради та повноваження голови , при тому що вони матимуть кворум, вони не зможуть скасувати попереднє рішення».
На думку голови Чернівецької обласної виборчої комісії Миколи Каспрука окрім незаконного відкликання депутатів з посад, є ще й незаконним призначення виборів у селі Ломаченці на 7 жовтня ,про  які  жителі села та ж самі депутати , як вони розповідають, дізнались з місцевої газети.
Микола Каспрук - голова Чернівецької обласної виборчої комісії: «На засіданні сільської територіальної комісії , під час прийняття цих постанов була присутня голова районної виборчої комісії. Тобто вона бачачі ці порушення, ніяк не зупинила».
Окрім того, Ігор Нажига стверджує, що депутати  не бачили жодних документів, в яких би були зазначені мотиви їхнього відсторонення. В цій ситуації  директор ГО «Буковинський центр виборчих технологій» Ігор Баб’юк каже, потрібно звертатись до районної комісії для отримання усієї інформації , попередньо зробивши письмовий запит.
Ігор Баб’юк -  директор ГО «Буковинський центр виборчих технологій» : «Коли протікає 5 днів робочих, ви приходити і вимагаєте надати вам цю інформацію, відповідно до Закону про доступ до публічної інформації. Якщо вони вам відмовляються надавати, ви викликаєте поліцію, тому що є порушення закону. І вам треба отримати протокол поліції,  в якому зазначається, що не надана інформація, відповідно до встановлених Законом строків.  І уже цей протокол є підставою, який засвідчує бездіяльність і на основі нього відкривається провадження –за бездіяльність районної виборчої комісії».

 

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< серпня 2018 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 478 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.