Погода в Черновцах
 
До початку опалювального сезону робота оператора котельні, машиніста, електромонтера і не тільки стає неабияк актуальною та затребуваною (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Середа, 15 серпня 2018, 17:48
Тому працівники Центру зайнятості за проханням роботодавців вже почали проводити підготовку фахівців. Від так з серпня місяця 25 безробітних розпочали безкоштовне навчання за цими професіями на базі Чернівецького обласного навчально-курсового комбінату.
Віталій Моток родом з села Банилів-Підгірний Сторожинецького району , де і працює вже 2 роки оператором котельні, нині ж підвищує  свою кваліфікацію.
Віталій Моток- підвищує кваліфікацію «Оператора котельні» : «Там треба точно знати як воно згорає, принцип згорання – я не знав, тепер я дослідив. Принцип газового котла, і це все у сфері в одному посвідченні, всьому нас навчають. І хороший в нас викладач який це все розжовує нам , не просто викладає інформацію, а розжовує. Специфіка роботи цікава тим, що ти приходиш і даєш людям тепло. Не просто отоплюєш, а ти з задоволенням даєш усім людям. Наприклад, я в школі отоплюю, я всім дітям дає тепло це для мене специфіка».
Протягом 3х років ТОВ «Чернівецькі теплові мережі» співпрацює з Чернівецьким центром зайнятості, так як робота ця сезонна, працівників звільняють щовесни, далі вони стають на облік, а влітку  знову проходять перекваліфікацію, розповідає директор компанії «теплових мереж» Олексій Забашта.
Олексій Забашта – директор ТОВ «Чернівецькі теплові мережі» : «У нас мінімальна зарплата, але повністю з доплатами, тому що працівник котельні працює не залежно від святкових днів, вихідних. Працівник контролює температурний режим, налаштовує обладнання щоб згідно температури навколишнього середовища скільки потрібно тепла в закладі. У нього є режимна карта він від неї не відступає та контролює роботу системи котельні».
Професійне навчання зареєстрованих безробітних здійснюється за рахунок Фонду соціального страхування України і є безкоштовним. До прикладу, вартість навчання за 3 місяці  ось такої групи з 25 чоловік, де навчається Віталій, складає близько 28 тисяч гривень. Тобто на одну людину виходить трохи більше 1 тисячі гривень.
Наталія Кисільова – начальник відділу організації профнавчання Чернівецького обл. центру зайнятості: «В період професійного навчання людина отримує допомогу по безробіттю. Якщо безробітний проживає не за місцем знаходження навчального закладу їм компенсуються витрати на проїзд. Також в разі потреби ми відшкодовуємо витрати на проживання, тобто якщо людина живе в гуртожитку, ми відшкодовуємо витрати на проживання в цьому гуртожитку».
Загалом за 10 років за направленням Центру зайнятості на базі Чернівецького обласного навчально-курсового комбінату ЖКГ пройшли професійне навчання понад 8, 5 тисяч безробітних, з яких понад 500 осіб оволоділи новими професіями.

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< серпня 2018 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 416 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.