Погода в Черновцах
 
Школярі та мешканці Чернівецьких сіл погано обізнані про свої права (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Понеділок, 20 серпня 2018, 18:08
Такі підсумки озвучили експерти з децентралізації та юристи, які протягом року впроваджували проект про правову освіту у  Сторожинецький, Вижницький і Путильскому  районах. Серед гострих питань, які поставали у буковинців були земельні питання, пенсійне законодавство, працевлаштування та звільнення і не тільки.
Проект правової освіти на Буковині впроваджувався завдяки співпраці громадської організації «Комітет виборців України» разом з Регіональним центром  з надання безоплатної вторинної допомоги у Чернівецькій обл. Так як в  зв’язку з реформою децентралізації, на місцях відбувається реорганізація влади, відповідно це несе за собою наслідки в різних галузях.  Як до прикладу, звільнення у різних структурах, розповідає заст. голови ГО «Комітет виборців України» Ігор Баб’юк.
Ігор Баб’юк – заст. голови ГО «Комітет виборців України» : «Дуже часто, якщо ми говоримо про бібліотечну систему, або про школи, дуже часто людей заставляють писати заяви за власним бажанням. Наші юристи дуже часто говорять, що за власним бажанням заява пишеться тоді коли у тебе є це бажання, якщо його не має ти заяву не пишеш. Є інші методи, шляхом переведення, шляхом скорочення, реорганізації . І це потрібно людям роз’яснювати».
Фахівці кажуть, на сьогодні механізм захисту громадян в державі є досить розвинутий. На Буковині функціонує система безоплатної правової допомоги , яка включає 4 центри і бюро, які функціонують в кожному районі Чернівецької області.
Жанна Патєхіна – заст. директора Регіонального центру  з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій обл. : «Ці точки були створені для того аби якомога більше громадян нашої області і країни загалом могли скористатися правовими послугами фахівця – юриста, і професійного адвоката. Я нагадаю, що скористуватись первинною правовою допомогою, тобто отримати правову інформацію , консультацію чи роз’яснення , скласти ту чи іншу заяву або до якого органу звернутися аби можливо було врегулювати свій спір до того як звернутися до суду , має абсолютно кжоден громадянин нашої країни. Тут не має жодних обмежень чи за кольором шкіри, статі, майнового, матеріального стану чи інше».
Також в зв’язку із законодавчими змінами, а саме  закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству», вже більше як півроку діти можуть скористатись послугами адвоката, роботу якого оплатить держава.

 


 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< серпня 2018 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 604 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.