Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Прийди у вишиванці та здай кров! (ВІДЕО)
Понеділок, 20 серпня 2018, 19:13
До Дня Незалежності України така тематична акція вперше стартувала у  Чернівецькому обласному центрі служби крові. Працівники закладу завдячують ідеєю Київському та Харківському центрам, адже особливістю акції є спеціальний  дрескод – українське національне вбрання.
Марія працює у лабораторії Чернівецького обл. центру служби крові, вирішила здати кров , аби показати приклад своїм рідним, друзям та усім чернівчанам, наскільки це важливо бути донором.
Марія – працівниця Чернівецького обл. центру служби крові: «Вони бояться, думають якщо ми не здаємо, значить є щось таке погане, а треба переконувати що це потрібно, корисно для здоров’я і може допомогти іншим. Кожна капля крові рятує життя, і раніше як я працювала у відділені гематології онкохворих, і там я переконалась, що кров це дуже потрібна річ, особливо коли в людини низький гемоглобін , трамбоцити. Так як в нас тут виготовляють тромбоцити, плазму і кров, це дуже, дуже важливо».
Лікарі кажуть наразі є , необхідність у  всіх групах крові. У Чернівецькому центрі є можливість як здати цільну кров, так і плазму. Здача плазми – відбувається як  звичайний забір крові, після якого її розщеплюють на плазму і інші компоненти. Плазму можна здавати набагато частіше, і після процедури ,організм людини оновлюється та стає більш стійким до багатьох захворювань.
Олена Мігайчук – завідувач відділу комплектації донорських кадрів обл. центру служби крові: «Ми запрошуємо чернівчан прийти до нас і здати плазму. Це така процедура коли забирається з русла людини тільки плазма, клітини крові їй повертаються, вона трохи розтягнута в часі – пів години і тут трошки довше роблять аналізи».
Анжеліка Каланча -  головний лікар Чернівецького обл. центру служби крові: «Літо жарка дуже пора, ми всі відпочиваємо влітку, але служба крові, на жаль,  має найбільш напружену пору. Тому що ми неодноразово маємо інформацію про те що є потреба. Тому підсумовуючі наші такі справи, акції всі, які були протягом літа, ми повинні зробити теж достатні запаси, щоб забезпечити всі хворих по потребі, і діточок, і хворих, і породіль».
Для того аби підготуватися до донації , потрібно враховувати кілька аспектів. Донором може бути фізично здорова людина віком від 18 до 60 років та вагою більше 50 кілограм. При собі потрібно мати паспорт та результати флюорографічного обстеження які дійсні протягом року.
Олена Мігайчук – завідувач відділу комплектації донорських кадрів обл. центру служби крові: «Напередодні обов’язково притримуватись дієти, не вживати рослинного та тваринних жирів., це обов’язково, десь в другу половину дня і зранку. Їсти зранку треба наприклад сухарики, бублики, хліб з варенням , з чаєм можна. Татуювання і операції – це є тимчасовим протипоказом протягом року».
Здати кров, одягнувши при цьому вишиванку, можуть усі охочі до 23 серпня з 8 ранку до 14.00 у Чернівецькомуобл. центрі служби крові.

 

 

Коментарі 

 
0 #1 Ivan 22.08.2018 09:04
А в шароварах ші пі кушма можна прийти і здати?
Цитувати
 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< серпня 2018 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 518 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.