Погода в Черновцах
 
Громадські активісти закликають ЧОДА офіційно звернутися до Кабміну, аби призупинити будівництво 6 гідроелектростанцій на Верхньому Дністрі (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Вівторок, 28 серпня 2018, 17:21
Громадські активісти закликають Чернівецьку обласної державну адміністрацію офіційно звернутися до Кабінету міністрів, аби призупинити будівництво 6 гідроелектростанцій на Верхньому Дністрі. Кажуть, наш регіон не повинен  стояти осторонь проблем які стосуються навколишнього середовища, а тому для усіх небайдужих провели форум «Збережемо Дністер».
Співорганізатор форуму «Збережемо Дністер» Максим Кияк пригадує, як депутати Верховної ради у 2016 році проголосували за проект, який дозволив  будівництво 6 гідроелектростанцій на річці Дністер.
Максим Кияк – співорганізатор форуму «Збережемо Дністер – Чернівці» : «Це сталося 13.07.2016 року в липні коли люди всі на канікулах, за 5 хвилин з’явилася поправка до програми «Гідроенергетика до 2016 року»  про ці гідроелектростанції все і воно пройшло. Тільки після літа, люди зрозуміли що насправді відбувається, тобто хтось хотів дуже «тихо» підвести це проект під свої інтереси. Зараз десь на стадії громадських обговорень, представники «Укргідроенерго»  їдуть на місця, в села, намагаються з людьми говорити, але зрозуміло , що люди проти».
На перший етап проектної документації планували виділити 155 мільйонів гривень, однак завдяки тиску громадськості тендер був відмінений. Однак в цьому році кошти таки виділили, в меншій сумі – 20 мільйонів гривень, очікується що тендер проведуть до кінця цього року, розповідає еколог Петро Тєстов.
Петро Тєстов – еколог: «Будівництво ГЕС, якої ми сподіваємось ніколи не буде, але якщо у них там все буде успішно проходити, то це не менше 3х років. Для того аби не було будівництво, потрібно щоб державні чиновники виконували закони, які самі ж державою були встановлені. Тобто якщо написано в національних парках не можна будувати ГЕС, значить не можна і не має зараз сенсу витрачати зараз кошти на проектні роботи. Я хочу відмітити, що це кошти не якісь там західні кредити, банки чи хтось приватний там, це кожен з нас коли платить за електроенергію, ми платимо кошти на розробку проектного будівництва ГЕС на Дністрі».
Фахівці кажуть, будівництво ГЕС призведе до замулення та цвітіння Дністра та знищить життя багатьох річкових мешканців.
Вікторія Устименко – начальник  Чернівецького природоохоронного патруля : «Чернівецький рибоохоронний патруль занепокоює  водні біоресурси, особливо ті, які занесені до Червоної книги. Ми за збереження водних біоресурсів, тому ми зараз тут присутні на цьому форумі. Популяція риби може зменшитись, а наразі нараховується понад 9 видів риб занесених до Червоної книги».
Організатори форуму,  закликають Чернівецьку обласну раду наслідувати приклад Тернопільської та Івано-Франківської обласних рад і прийняти рішення щодо неприпустимості будівництва гідроелектростанцій на Дністрі.

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< серпня 2018 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 29 30 31    

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 667 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.