Погода в Черновцах
 
Прихожани греко –католицького Катедрального собору мали унікальну можливість побачити оновлене Святилище (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Вівторок, 28 серпня 2018, 17:31
В зв’язку з одним із найбільших християнських свят -  Успіння Пресвятої Богородиці. Усі прихожани греко –католицького Кафедрального собору мали унікальну можливість побачити оновлене Святилище, місце яке призначене лише для священників та єпископів. До цього ремонтували Святилище   ще  у 90 роках,   якраз в той період коли храм повернули до історичних власників -  греко-католиків, а до цього часу, будівлю використовували як склад.  
Ось цьому греко –католицькому Кафедральному собору вже майже  200 років. Востаннє оновлення Святилища здійснили у 1995 році. Тому за 23 роки часу це місце  неабияк потребувало ремонту, розповідає правлячий єпископ Чернівецької єпархії УГКЦ Йосафат Мощич.  Йосафат Мощич - правлячий єпископ Чернівецької єпархії УГКЦ: «Треба було зняти все що там було старе, потім виявилось що ця штукатурка не тримає ,вона мало мала цементу вона вся сиплеться, треба було збити до цегли, наново потім все штукатурити, давати силікатну основу, малювати і вже аж потім розписувати ікону. І так само престіл, престіл був взагалі старий кафельний 1936 року, ви собі уявляєте, це був п’єц, колись так підігрівали і грілись отці, які там служили. Тому ми розібрали цей кахельний п’єц,  престіл і повністю зазраз поклали опалення».
Після капітальних робіт у Святилищі, для розпису на стінах були запрошені художники Асоціації Сакрального Мистецтва, які працювали під керівництвом  львівського магістра іконопису - Святослава Владики.
Йосафат Мощич - правлячий єпископ Чернівецької єпархії УГКЦ: «Відповідно цей художник Святослав з командою він розпрацьовував в яких це має бути тонах, в якому стилі, які фарби, ну просили щоб це були світлі , ясні, чіткі кольори. А зараз ми при відкрили, щоби вірні могли дияконськими дверима зайти і подивитися, які це є розпис ікони, що це за ікона є. Побачити, що там по центрі є Ісус Христос , який роздає причастя, який уділяє сама себе під видами хліба і вина учням і апостолам , а в верху є Присвята Богородиця , чиста Діва Марія».

 

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< серпня 2018 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 29 30 31    

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 238 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.