Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Державного агентства рибного господарства краю випустили у річки Черемош та Прут понад 38 тисяч мальків (ВІДЕО)
Середа, 05 вересня 2018, 18:05
В зв’язку зі зникненням рідкісних видів риб у водоймах Чернівецької області, втретє за цей рік спеціалісти Державного агентства рибного господарства краю випустили у річки Черемош та Прут понад  38 тисяч мальків райдужної форелі та дунайського лосося, вирощеного на Лопушинському заводі.
Ось на цьому  рибоводному заводі «Лопушно», яке знаходиться у Вижницькому районі,  штучно  вирощують лососеві різновиди риб для подальшого зариблення буковинських водойм , завод функціонує ще з 30 років минулого сторіччя. З 2008 року його передали державному агентству рибного господарства України, яке керує ним і дотепер.
Олексій Роман - директор рибоводного форелевого заводу «Лопушна» : «Зариблення для риб. заводу на сьогоднішній день являється це аборигенні види риб. Це такі риби як струмкова форель, дунайський лосось, європейський харіус.  Якщо сказати про 2 останніх то дунайський лосось і європейський харіус, то вони занесені до Червоної книги. Тому завдання заводу стоїть про те, щоб відновити популяцію цих видів у наших карпатських річках».
Транспортування мальків здійснювали у спеціалізованій машині з оснащеним киснем, адже відстань між ділянками для зариблення сягала понад 100 кілометрів. Тому спеціалістам доводилось кілька разів робити зупинки, аби перевірити стан риб. Середня вага малька дунайського лосося, придатного для випущення у річку становить – 6,2 грами, райдужної форелі– 5 г.
Вікторія Устименко - начальник управління Держрибагентства у Чернівецькій обл. : «Ми вселили 11 140 екземплярів лосося дунайського і понад 27 000 форелі у річку Черемош і Прут. Зариблення здійснюється для збільшення рибогосподарського потенціалу наших водойм – це є пріоритетним напрямом нашої роботи».
У цьому році Чернівецьким рибоохоронним патрулем  вже було проведено 2 подібних зариблення, але на інших ділянках.
Ольга Гринько- гол. спеціаліст відділу етіології та регулювання рибальства Держрибагентства у Чернівецькій обл. : «Зокрема, зариблювались Дністровське водосховище європейським сомом та річки Черемош і Прут з притоками струмкової форелі . В загальній кількості до водойм було випущено понад 184 тисячі екземплярів малька. Дунайський лосось досягає статевої зрілості переважно це самці в 3х річному віці, а самки пізніше 4річний, 5ти річний вік».
Контроль за проведенням зариблення здійснювала спеціальна комісія, утворена Держрибагентством.

 


 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< вересня 2018 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 331 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.