Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Відтепер дитина має право виїжджати за кордон з одним із батьків , без будь яких погоджень з боку іншого опікуна (ВІДЕО)
Понеділок, 10 вересня 2018, 18:59
А  якщо батько чи мати не сплачує аліменти на дитину протягом року – на це передбачений штраф у розмірі 20% від суми заборгованості. Такі нові правила диктує другий пакет законів «Чужих дітей не буває», який почав діяти у повному обсязі з 29 серпня цього року.
Вікторія Васильчук – начальник  ГТУ юстиції у Чернівецькій обл. : «Державні виконавці тепер вправі складати постанови в обмеженні боржників в виїзді за кордон, керуванні автотранспортним засобом, полюванні та володінні зброєю. Ці зміни пов’язані також з тим, що державні виконавці можуть притягувати  боржників до суспільно-корисних робіт, і таким чином отримувати кошти, які виплачуються дітям. Хочу також нагадати, що боржники, які мають заборгованість понад 1 рік у сумі сплати аліментів, на них може бути накладений штраф у розмірі 20% від суми заборгованості, і що надзвичайно важливо  ці кошти йдуть на користь дитини».
Також змінилась система права вивозу дитини за кордон. Якщо раніше родина стикались з проблемою, не надання дозволу на вивіз дитини за межі країни з боку одного з батьків, як вихід було звернення до суду,  то відтепер все набагато простіше, розповідає начальник Служби у справах дітей Чернівецької міськради Інна Никитенко.
Інна Никитенко – начальник Служби у справах дітей Чернівецької міськради: «Може той з батьків з ким дитина проживає вивозити за кордон без рішення суду, звернувшись до органу опіки і піклування. Коли є необхідні підтверджуючі документи про те що дитина потребує лікування, або їй потрібно виїхати на змагання або якісь інші випадки , може той з ким проживає дитина самостійно отримувати такий дозвіл на виїзд за кордон».
Зокрема, серед нововведень пакету законів, збільшення мінімального розміру аліментів до прожиткового мінімуму. Для дитини до 6 років – це 1554 гривні, а від 6 до 18 років – 1924 гривні. Якщо розмір зарплати сплатника елементів є більшим, то в даному випадку адвокат Наталія Волкова радить батькам домовлятись.
Наталія Волкова - адвокат: «Батьки мають домовлятись – це найкращий варіант, завжди коли до мене приходять з таким питанням,  а я кажу – може і без суду. Є порядок, який передбачений Законодавством – це договір на утримання дитини і порядок виховання дитини. Людий йдуть до нотаріуса, домовляються між собою мамо і тато , тут всі аспекти зазначаються. Навіть укладається на майбутнє, на освіту, тобто хто має сплачувати за університет».
На виконанні в органах державної виконавчої служби області перебуває понад 7 тисяч  рішень про стягнення аліментів.
Володимир Дворський – в.о. начальника Управління державної виконавчої служби ГТУ юстиції у Чернівецькій області: «З них 1350 документів перебувають у бухгалтеріях, де кошти стягуються заробітні плати чи з інших видів доходу, та 5966 документів перебувають безпосередньо на виконанні в органах Державної виконавчої служби. За період січня-серпня 2018 року, було стягнуто аліментів 6666 дітей, а також дана сума перевищує 26 мільйонів , в порівнянні з аналогічним періодом ця сума збільшилась більше ніж на 5,5 млн. гривень».

 

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< вересня 2018 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 366 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.