Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Через 3 дні у Чернівецькій області розпочнеться кампанія з вакцинації диких тварин проти сказу (ВІДЕО)
Вівторок, 11 вересня 2018, 18:03
Приманки скидатимуть з літака над лісами та полями краю. Такі заходи вже відбулись у Волинській,  Івано-Франківській та Львівських областях.
Розпилення вакцини з літака – є найефективнішим методом , адже він передбачає охоплення більшої території угідь. Загалом планують використати понад 15 тисяч доз вакцин, розповідає  начальник ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій обл. Олександр Александрюк.
Олександр Александрюк – начальник ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій обл. : «Є літак, який буде розкидати ось цю принаду з вакциною, літак спеціально облаштований відповідною системою, яка називається Автовак, вона залежності від швидкості літака буде викидати цю вакцину».
Вакцина має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. А в середині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу.
Олександр Александрюк – начальник ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій обл. : «Лисиці її будуть дуже активно поїдати, тому що це м’ясокісткове борошно, після поїдання виробляється імунітет. І через 30-35 днів ми почнемо вже відслідковувати, які лисиці з’їли і які набрали імунітету. Тому що в цій вакцині є ще спеціальна така приманка, яка буде відкладатись на нижній щелепі у лисиць. І при розпилюванні , за допомогою спеціальних досліджень , можна буде побачити яка кількість  лисиць піддалась вакцинації, тобто буде проведений вибірковий контроль».
Держпродспоживслужба наголошує, що небезпеки для людей немає ніякої, адже вакцину розкидатимуть по лісовим угіддям, далеко за населеними пунктами .
Олександр Александрюк – начальник ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій обл. : «Ми просимо громадян, які будуть гуляти лісом, якщо вони побачать такі принади, просто не брати їх до рук, не перекладати їх з місця на місце. Тому що вакцинація йде в розрахунку, певна кількість вакцин на певну площу лісового угіддя. Просто щоб не було зміщень, але загрози вона не несе нікому».
Така кампанія з імунізації диких тварин на Буковині відбудеться вперше, триватиме з 14 по 20 вересня. Має упередити  захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника.

 

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< вересня 2018 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 120 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.