Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Всього 30 з 450 осіб із порушеним зором зареєстрованих на Буковині мають навички у користуванні шрифтом Брайля (ВІДЕО)
Вівторок, 11 вересня 2018, 19:20
Про те,  як читати таким шрифтом, надавати першу медичну допомогу, та про права людей із вадами зору,  розповіли спеціалісти на лекції у Чернівецькій  обласній  універсальній  науковій  бібліотеці  ім. М. Івасюка.
Серед  15 учасників, яких навчали шрифту Брайля,  отримує досвід і  Пані Анастасія, для якої таке навчання відбувається вже вдруге.
Пані Анастасія – чернівчанка  з вадами зору: «Я навчаюся заради того, щоб знати, бо не знаю, що мене завтра чекає, по факту навчалася в масовій школі, працюю в УТОСі вже 40 років між незрячими, а зараз просто щоб знати, мало що може статися завтра бачу, завтра не бачу».
Подібне навчання проводиться за спеціальною методикою
Галина Гродецька - працівник Українського товариства сліпих: «Треба спеціальну дошку, спеціальний папір, на якому…»
Також під час заходу проводилися невеличкі уроки для учасників з надання першої медичної допомоги, які демонструвала Начальник пункту охорони здоров’я – Світлана Мойсова
Світлана Мойсова – організатор практичних занять з надання першої медичної допомоги. Начальник пункту охорони здоров’я: «Треба показати, взяти їхні руки, показати в якому місці вони мають, що робити , як прикладати, як дихати…»
Близько 30 000 буклетів для навчання надіслано до України за підтримки українсько – канадського проекту  «Доступна та якісна правова допомога Україні» , 300 з яких отримала Буковина.
Жанна Патєхіна – директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної допомоги у Чернівецькій області: «Даний буклет містить інформацію, що таке безоплатна допомога…»
Також завдяки працівнику Чернівецького обласного центру зайнятості  учасники отримали інформацію про  можливість працевлаштування людей із вадами зору. Захід здійснено в рамках проекту «Школа життя», за ініціативи громадської організації «Крик душі» та Регіонального  центру  надання безоплатної вторинної допомоги.

 


 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< вересня 2018 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 617 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.