Погода в Черновцах
 
Всього 30 з 450 осіб із порушеним зором зареєстрованих на Буковині мають навички у користуванні шрифтом Брайля (ВІДЕО) PDF Друк e-mail
Вівторок, 11 вересня 2018, 19:20
Про те,  як читати таким шрифтом, надавати першу медичну допомогу, та про права людей із вадами зору,  розповіли спеціалісти на лекції у Чернівецькій  обласній  універсальній  науковій  бібліотеці  ім. М. Івасюка.
Серед  15 учасників, яких навчали шрифту Брайля,  отримує досвід і  Пані Анастасія, для якої таке навчання відбувається вже вдруге.
Пані Анастасія – чернівчанка  з вадами зору: «Я навчаюся заради того, щоб знати, бо не знаю, що мене завтра чекає, по факту навчалася в масовій школі, працюю в УТОСі вже 40 років між незрячими, а зараз просто щоб знати, мало що може статися завтра бачу, завтра не бачу».
Подібне навчання проводиться за спеціальною методикою
Галина Гродецька - працівник Українського товариства сліпих: «Треба спеціальну дошку, спеціальний папір, на якому…»
Також під час заходу проводилися невеличкі уроки для учасників з надання першої медичної допомоги, які демонструвала Начальник пункту охорони здоров’я – Світлана Мойсова
Світлана Мойсова – організатор практичних занять з надання першої медичної допомоги. Начальник пункту охорони здоров’я: «Треба показати, взяти їхні руки, показати в якому місці вони мають, що робити , як прикладати, як дихати…»
Близько 30 000 буклетів для навчання надіслано до України за підтримки українсько – канадського проекту  «Доступна та якісна правова допомога Україні» , 300 з яких отримала Буковина.
Жанна Патєхіна – директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної допомоги у Чернівецькій області: «Даний буклет містить інформацію, що таке безоплатна допомога…»
Також завдяки працівнику Чернівецького обласного центру зайнятості  учасники отримали інформацію про  можливість працевлаштування людей із вадами зору. Захід здійснено в рамках проекту «Школа життя», за ініціативи громадської організації «Крик душі» та Регіонального  центру  надання безоплатної вторинної допомоги.

 


 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< вересня 2018 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 476 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.