Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Кельменеччина є одним із найдепресивніших районів області (ВІДЕО)
Четвер, 13 вересня 2018, 19:05
А все тому, що промислово-аграрний сектор підпадає під реформування, підприємства зачиняються, а на заміну робочій силі приходить сучасна техніка. Як вихід із ситуації, у цьому регіоні, політики радять створювати Об’єднану територіальну громаду. Для того аби разом знайти рішення до процвітання – місцева влада, представники центру зайнятості організували робочу зустріч.
У селі Лівинці Кельменецького району проживає орієнтовно 1600 Осіб. Сільський голова Андрій Гермак розповідає, у Лівинцях працевлаштуватись просто не має де, або ж якщо є місця  на малих підприємствах, то там  задіяна і мінімальна кількість людей. Бо ж тепер усю фізичну людську роботу на полях виконує сучасна техніка.
Андрій Гермак – сільський голова села Лівинці: «Напевно на рівні держави потрібно зменшувати якийсь податковий тиск на мале підприємництво. Тому що мале підприємство , підприємець новостворений , який відкрився, заплативши той єдиний податок у розмірі 700 грн. він просто на просто не має того доходу у селі. На рівні десь районного центру, міста, ще там так, трошечки більше людей, доходу. В селі у нас багато таких прикладів, люди повідкривались, попрацювали 2-3 місяці, максимум рік далі він закрився і він якби не витягує».
Досить велика кількість громадян звертаються до Кельменецького районного  центру зайнятості, розповідає його директор Едуард Секрета, лише протягом поточного року послугами  скористались 1500 громадян.
Едуард Секрета – директор Кельменецької районної філії Чернівецього обл. центру зайнятості: «На сьогодні на обліку перебуває близько 37% людей з вищою освітою, а за те спеціалістів, ну тобто токарів, високо профільних зварювальників і т. д, дуже мало. Тому одна із основних наших напрямків – це профорієнтаційна робота і от націлювати людей на ті професії які актуальні та будуть актуальні у майбутньому».
Любов Кожолянко – директор Чернівецького обласного центру зайнятості: «Завжди тут був надлишок робочої сили і звідси йшла і трудова міграція, така теж традиційна для Чернівеччини , і саме тут є корінь проблеми , це вже роками склалася ця ситуація і саме звідти йдуть ці питання. До такої глобальної розмови ми спробуємо вперше  долучити усіх наших партнерів, а для Кельменеччини це вперше буде такий потужний диспут».
Як відомо, Кельменецький район в області, є єдиним де ще не створено Об’єднану територіальну громаду, тому народний депутат Максим Бурбак переконаний , що це є один із варіантів виходу із ситуації по безробіттю.
Максим Бурбак – Народний депутат: «Це один із варіантів виходу з ситуації. 100 млн гривень з державного бюджету прямої інвестиції інфраструктурної, це і роботи по розвитку інфраструктури, школи, садочки, дороги, це і створення нових робочих місць. Тому як не сільські голови повинні ці місця і створювати, а також виводити з тіні додаткові надходження до своїх бюджетів».

 

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< вересня 2018 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 359 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.